Reporter
Reporter
Naroči

Švicarski tožilec odstopil zaradi laganja o sestanku s predsednikom Fife Infantinom


Glavni švicarski tožilec Michael Lauber je včeraj odstopil s položaja zaradi zlorabe položaja in laganja preiskovalcem v koupcijski aferi nekdaj vodilnih mož na Mednarodni nogometni zvezi (Fifa), imenovani Fifagate.

Gianni Infantino re.jpg
Reuters
Predsednik Fife Gianni Infantino

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Švicarsko zvezno sodišče je objavilo, da je Lauber podal lažne izjave v zvezi s tajnim sestankom s predsednikom Fife Giannijem Infantinom junija 2017.

"Ugotovili smo, da je Lauber namerno lagal preiskovalcem in prikrival, da se je sestal z Infantinom. Zdi se nam absurdno, da se kar nekaj udeležencev tega sestanka s predsednikom Fife druženja sploh ne spominja. Zato menimo, da je glavni tožilec storil kar nekaj kršitev uradne dolžnosti," so zapisali na sodišču.



Lauber je ponudil odstop, da bi zaščitil integriteto svojega urada, obenem pa je zanikal, da je lagal. Lauber se je že pred časom soočil z možnostjo, da se proti njemu začne postopek za suspenz, saj je proti njemu in Infantinu potekala preiskava zaradi domnevnih kriminalnih dejavnosti. Oba sta zanikala kakršno koli vpletenost v nezakonita dejanja.

Lauber je osumljen, da je vmešan v podkupovanje članov Fife v zvezi z dodelitvijo nogometnega mundiala Nemčiji leta 2006.

Ključne besede
Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.