Reporter
E-novice
Digitalna naročnina
Reporter
Naroči

Nekdanji politik Gregor Golobič o svojem odnosu z Janezom Janšo in o svojem prvem srečanju z njim

Z Janšo sva imela prijetno prvo srečanje v K4 – on tudi kasneje ni mogel brez mene

050 gregor golobic-pl.jpg

Gregor Golobič



Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Je starejši od mene, a sva bila dolgo skupaj na sceni, on tudi kasneje ni mogel brez mene. In sem mu prišel prav kot eden od eksponentov globoke države ali kaj že, ki mu onemogoča, da bi vladal, ko je šef vlade ... Kar je absurd svoje vrste, ne vem, a mu že sam verjame ali to pride z leti morda.

(…)

Midva z Janšo sva se prvič srečala v K4, kjer je bil potem, ko so ga, ker je bil preveč pravoveren marksist in je zagovarjal koncept oboroženega ljudstva, in je šlo to JLA v zobe in so ga nagnali iz Zveze socialistične mladine, ga tudi vrgli iz partije, kljub temu, da si tega ni želel. Imel je zatočišče na Časopisu za kritiko znanosti, ki je imel sedež v K4. Jaz sem kot študent filozofije šel enkrat na ta sedež in sem nanj naletel. Iskal sem zelo stare številke revije Antropos in sem vprašal, če je še kaj tega, in je rekel, nezainteresirano, tam je vse, poberi kar rabiš. In sem si napolnil veliko torbo in odšel. Tako da sva imela prijetno prvo srečanje.

N1

Zadnje izjave tedna


Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.