Prijavljeni ste kot
6. jul. 2019
Jug Kalifornije je stresel potres z magnitudo 7,1. Tla so se stresla v petek ob 20.19 po lokalnem časnem (davi ob 5.19 po srednjeevropskem času), so sporočile pristojne ameriške oblasti. Gre za najmočnejših potres v zadnjih dveh desetletjih, poročajo tuje tiskovne agencije.
Na železniški postaji Brnca na avstrijskem Koroškem so v tovornem vlaku iz Slovenije v petek popoldan odkrili 11 migrantov, med njimi pet otrok. Na avstrijsko Koroško so nezakonito pripotovali v vagonu vlaka, je za avstrijsko tiskovno agencijo APA v noči na danes potrdila policija avstrijske Koroške.
Vodilni demokratski predsedniški kandidat Joe Biden je v pogovoru za CNN napovedal konec zveze Nato, če bo Donaldu Trumpu novembra prihodnje leto uspelo osvojiti nov predsedniški mandat. Trump mu je odgovoril, da nima pojma o ničemer in da morajo druge članice zavezništva plačati za obrambo.
Na območju Plitviških jezer na Hrvaškem je v četrtek zvečer prišlo do spopada med najmanj sedmimi migranti iz Afganistana in Pakistana, v katerem jih je bilo več ranjenih z nožem, je včeraj sporočila hrvaška policija. Pakistanski državljan je v kritičnem stanju v bolnišnici v Zadru, tri lažje ranjene so oskrbeli v bolnišnici v Gospiću.
V Nemčiji še vedno dviga prah moški, ki je zakrinkan z volčjo masko napadel 11-letno deklico.
Zaradi visokih temperatur se v Nemčiji množice zgrinjajo na javna kopališča, na katerih vse pogosteje prihaja do množičnih fizičnih spopadov.
5. jul. 2019
Visoka komisarka Združenih narodov za človekove pravice Michele Bachelet je v četrtkovem poročilu opozorila na "izjemno veliko število" domnevnih izvensodnih pobojev v Venezueli. Venezuelske oblasti so poročilo, ki ga je komisarka pripravila po obisku v Venezueli, zavrnile in zatrdile, da je polno napak.
Teheran je od Velike Britanije zahteval takojšnjo izpustitev iranskega tankerja z nafto, ki so ga v četrtek ob pomoči britanske mornarice zasegle gibraltarske oblasti. Zaseg so sicer označili za "piratsko dejanje".
Papež Frančišek je včeraj že tretjič sprejel ruskega predsednika Vladimirja Putina. Z okoli enourno zamudo je Putin prispel v Vatikan, kjer ga je pričakal papež. Na srečanju sta se posvetila razmeram med krščanskimi manjšinami po svetu in miru, ruska vojska je namreč prisotna v Ukrajini in Siriji.
Vodilni kandidat Evropske ljudske stranke (EPP) na evropskih volitvah Manfred Weber je bil po dogovoru o vodilnih položajih v Evropski uniji kritičen do francoskega predsednika Emmanuela Macrona in madžarskega premierja Vitkorja Orbana. Nemec je voditeljema očital, da je zaradi njunega dogovora za zaprtimi vrati propadel sistem spitzenkandidatov.
Italijanski notranji minister in namestnik premierja Matteo Salvini bo danes na obisku v Trstu, kjer bo podpisal pogodbo z Madžari o vlaganjih v tržaško pristanišče. Krovni organizaciji slovenske narodne skupnosti v Italiji sta ob Salvinijevem obisku v Trstu zaprosili za sestanek z njim.
4. jul. 2019
Spor okoli izbora nemške obrambne ministrice Ursule von der Leyen za kandidatko za predsednico Evropske komisije pretresa veliko koalicijo v Berlinu. Nemški socialdemokrati (SPD) namreč nasprotujejo izboru in pozivajo socialdemokrate v Evropskem parlamentu, naj glasujejo proti njej, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Predsednik Evropskega sveta Donald Tusk je danes v Strasbourgu evropske poslance, ki bodo sredi julija glasovali o kandidatki za predsednico Evropske komisije Ursuli von der Leyen, pozval, naj podprejo njeno imenovanje. Odločitev evropskih voditeljev o vodilnih položajih v EU je bila demokratična, je poudaril.
Avstralski premier Scott Morrison je danes sporočil, da je bil avstralski študent, ki je pred dobrim tednom izginil v Severni Koreji, izpuščen in se počuti dobro. 29-letni Alek Sigley iz Pertha, ki vodi turistične skupine v Severno Korejo, je medtem že prispel v Peking.
Zaradi Facebookove napovedi o uvedbi kriptovalute libre je tako rekoč od mrtvih vstal tudi bitcoin, katerega vrednost se je v zadnjem času spet krepko zvišala.
Papež Frančišek bo danes v Vatikanu sprejel ruskega predsednika Vladimirja Putina. To bo njuno tretje srečanje, na katerem bi lahko govorila tudi o obisku papeža v Rusiji.
Več kot 240 ljudi, ki so se v torek udeležili rojstnodnevne zabave bivše prve dame Filipinov Imelde Marcos, so morali včeraj zaradi domnevne zastrupitve s hrano prepeljati v bolnišnico, so sporočile tamkajšnje oblasti. Zastrupljeni so tožili zaradi vrtoglavice, bruhanja in diareje, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Ameriški proizvajalec letal Boeing bo skupnostim in družinam, prizadetim zaradi dveh nesreč njegovih letal 737 max, namenil 100 milijonov ameriških dolarjev, so sporočili iz družbe.