Obisk so pospremili strogi varnostni ukrepi. Za varnost ruskega predsednika skrbi okoli 1000 italijanskih vojakov in tajnih agentov, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Putin se je s Frančiškom v Vatikanu srečal že leta 2013 in 2015. Tokratni obisk odpira možnost pogovora o zaščiti kristjanov na Bližnjem vzhodu in o konfliktih na vzhodu Ukrajine in v Siriji, je pred začetkom obiska za portal Vatican news dejal vatikanski državni tajnik Pietro Parolin.
Pri Kremlju so zavrnili poročanje medijev, da bi se lahko Putin in Frančišek dogovorila o morebitnem papeškem obisku v Rusiji.
Putin se je danes srečal tudi z italijanskim premierjem Giuseppejem Contejem. Ruski predsednik je ob tem pozval k prekinitvi spopadov v Libiji. "Razmere v Libiji ostajajo nevarne. Potrebno je doseči prekinitev spopadov in ponovno začeti s političnim procesom, ki bo preprečil razdelitev države," je na skupni novinarski konferenci pozval Putin.
Conte je dejal, da je bil dosežen dogovor, da bosta Italija in Rusija podprli vlogo Združenih narodov pri reševanju krize v Libiji, ter da je potrebno čim prej doseči prekinitev spopadov. Stabilizacija Libije je po njegovih besedah absolutno prednostna naloga.
Putin je imel včeraj na programu še sprejem pri italijanskem predsedniku Sergiju Mattarelli ter udeležbo na italijansko-ruskem forumu poslovnežev in kulturnikov.
Putin se je srečal tudi s svojim prijateljem, nekdanjim italijanskim premierjem Silviom Berlusconijem. V pogovoru za časnik Corriere della Sera je ruski predsednik hvalil Berlusconija, da je svetovni politik in pravi voditelj, ki zastopa interese svoje države, poroča avstrijska tiskovna agencija APA.
Rusija in Italija sta se v zadnjem času precej zbližali. Italijanski podpredsednik vlade in notranji minister Matteo Salvini se je namreč nedavno zavzel za ukinitev evropskih sankcij proti Rusiji ter zbližanje odnosov z Moskvo.