Prijavljeni ste kot
16. jun. 2011
Propad Poteze, tretjega največjega delničarja NLB, je ogrozil banko, katere največji posamični lastnik je država. Ob NLB je bila mreža holdinga Poteza solastnica v še nekaterih velikih podjetjih s pomembnim državnim deležem: Telekom, Zavarovalnica Triglav, Sava Re. Polom omrežja je oslabil tudi državno premoženje.
»Od trenutka, ko je stopil v zgodovino s svojim ponosnim in drznim vedenjem pred sodiščem v Zagrebu, je Tito s svojimi izrazitimi očmi zbujal pozornost sodobnikov«. Tako nam v prvem stavku svoje zgodovinske »sinteze« v poglavju Titove oči razloži Giuseppe Pierazzi ali Jože Pierazzi ali Jože Pirjevec (Jože Pirjevec, Tito in tovariši, MK, Ljubljana, 2011, str. 11).
15. jun. 2011
Nihče ni mogel biti presenečen nad Pahorjevim slogom, je Gregor Golobič komentiral posnetek neformalnega pogovora Boruta Pahorja z novinarji in zavrnil, da bi imela stranka Zares kaj z objavo posnetka. Krivda je na strani novinarjev, ki se morajo sami regulirati, pravi. Zares v koaliciji ne bo sodelovala, vkolikor se ne vzpostavijo okoliščine, v katerih bi lahko koalicija zaključila svoj mandat, a zgodbe še ni konec, poudarja. "Dokler ne zapoje debela gospa, ni konca v operi," se je izrazil o prihodnosti Zares v vladi.
Zmaga na prihodnjih volitvah je izhodišče DeSUS, je po seji izvršnega odbora DeSUS povedal predsednik stranke Karl Erjavec. Napovedal je, da bo DeSUS pripravil volilni program, ki bo odgovoril na vprašanja, ki tarejo državo. Med prioritetami je izpostavil uravnoteženje proračuna, pocenitev države in vzpostavitev gospodarstvu prijaznega okolja.
Po dveh katastrofalnih porazih na referendumih bi se ministrica Majda Širca lahko naučila, da svojih eksperimentov ne more izvajati na zaposlenih v medijih, v Združenju novinarjev in publicistov (ZNP) ocenjujejo predlog zakona o Slovenski tiskovni agenciji (STA).
Tradicionalno slovenstvo je patriarhalna družba, v kateri pa moški funkcijsko niso več od trotov za razplod. V vzgoji in življenju so odsotni. Poglejte le slovensko literaturo in film – očetov nikjer, kot romantična želja se pojavljajo šele zadnja leta. siol.net
Predsednik DeSUS Karl Erjavec je pred začetkom seje izvršnega odbora stranke poudaril, da sam samo predčasne volitve vidi kot rešitev iz trenutno zapletenega političnega položaja v Sloveniji. Poleg tega je kot zelo ponesrečeno ocenil morebitno potezo predsednika vlade Boruta Pahorja, da veže svojo zaupnico na rebalans proračuna.
Odhajajoči minister Gregor Golobič ni uspel pogledati pod prste politično privilegiranim visokošolskim profesorjem na javnih šolah, ki sijajno služijo z zasebnim svetovanjem, čeprav jim davkoplačevalci izplačujejo plače, jim financirajo opremo in izpopolnjevanje doma in v tujini.
14. jun. 2011
Objavljeni posnetki neformalnega pogovora premiera Boruta Pahorja z novinarji kažejo, da mediji niso četrta veja oblasti, ampak del prve veje, je v pogovoru na klubskem večeru SDM, podmladka SDS, dejal predsednik stranke Janez Janša. Glede dogodkov ob osamosvojitvi države pa pravi, da Beograd ni pričakoval ustavljanja tankov z golimi rokami.
S tem ko se korak za korakom ruši koalicija premiera Boruta Pahorja, se povečuje zaskrbljenost, da bi nova slovenska vlada, ki jo bo najverjetneje vodil sedanji vodja opozicije Janez Janša, vnovič lahko zapletla vstop Hrvaške v EU, danes piše reški Novi list. Kot dodaja, bodo izidi slovenskega referenduma o članstvu Hrvaške negotovi.
Odvetnik Miro Senica se je znašel v finančnih težavah in prav zato se LDS ne mudi zapustiti vlade, pišejo o premoženjskih razmerah znanega odvetnika in partnerja notranje ministrice (in predsednice LDS) Katarine Kresal današnje Finance. Senica naj bi pred krizo veliko vlagal v nepremičnine in delnice podjetij v Sloveniji in na Balkanu, zato naj bi se tudi krepko zadolžil in imel za 20 milijonov evrov hipotek. Dve hipoteki (v skupni vrednosti 1.5 milijona evrov) ima tudi Seničino stanovanje.
Anji Tomažin Križnik so dobre zveze z vladajočo politiko prinesle vodenje nove oddaje na nacionalni televiziji. TV Slovenija se bo v tem tednu "izkazala" tudi z dokumentarcem o Milanu Kučanu, menda najbolj zaslužnem za slovensko osamosvojitev.
Nikoli ga ne bi podprl za predsednika vlade. Preveč vprašljivih zadev je v zvezi z njim. Poleg tega je Janković boter trojčka, ki nam trenutno vlada. Smo že pozabili? Mu pa priznavam, da je veliko naredil v Ljubljani in da je učinkovit in delaven župan. MMC RTV Slovenija
Bliža se konec politične kariere Boruta Pahorja. Začel jo je v drugi polovici osemdesetih letih v centralnem komiteju slovenske partije. Kot mi je dajal v pogovoru pred zadnjimi volitvami, je bil »uradnik v aparatu«. Zajahal je na napačnega konja, ki je kmalu klecnil, še prej pa desetletja množično kratil človekove pravice. A ni ga zamenjal in zajahal drugega. Kot bi dejal Ivo Hvalica, nekdanji član SDS: to je bila moja prva in edina stranka. V dobrem in slabem je vztrajal pri naslednicah zveze komunistov: od Stranke demokratične prenove do Združene liste in Socialnih demokratov.
13. jun. 2011