Prijavljeni ste kot
12. nov. 2013
Opozicijske SDS, SLS in NSi bodo na predlog slednje danes v DZ vložile interpelacijo o delu in odgovornosti ministra za notranje zadeve Gregorja Viranta, so potrdili v NSi. Interpelacijo bodo dopoldne predstavile na novinarski konferenci. To bo 32. vložena interpelacija zoper ministra od sprejema slovenske ustave.
Podjetje Papir servis je pred kratkim izgubilo okoljevarstveno dovoljenje za obratovanje v Vevčah, zato z včerajšnjim dnem omenjeni obrat zapirajo. Brez dela je tako ostalo 172 delavcev, od tega 58 zaposlenih za določen čas in 114 zaposlenih za nedoločen čas (od teh je 30 odstotkov težko zaposljivih invalidov), so sporočili iz omenjenega podjetja.
11. nov. 2013
Vsi naftni derivati se bodo opolnoči pocenili, kljub temu da je vlada zvišala trošarino za plinsko olje. Neosvinčeni 95-oktanski bencin se bo pocenil za 2,3 centa na 1,416 evra, 100-oktanski za 2,1 centa na 1,458 evra, dizelsko gorivo pa za 0,8 centa na 1,357 evra za liter.
Film Gremo mi po svoje 2 režiserja in scenarista Mihe Hočevarja, ki je v slovenske kinematografe prišel minuli četrtek, si je ogledalo že 34.188 gledalcev, od tega kar 27.234 konec tedna. S tem si je prislužil prvo zlato rolo Društva slovenskih filmskih ustvarjalcev in Koloseja. Podelitev priznanja bo v četrtek dopoldne v ljubljanskem Koloseju.
Premierka Alenka Bratušek je na sestanku v poslanski skupini DL vodstvu te stranke izrecno zagotovila, da je z dvigovanjem davkov in uvajanjem novih konec, je po sestanku novinarjem pojasnil prvak DL Gregor Virant. O morebitni rekonstrukciji vlade se po njegovih besedah niso pogovarjali, je pa premierki povedal, da DL svojih ministrov ne da.
"Sam sem bil v preteklem letu deležen številnih napadov, v katerih se me je poskušalo diskreditirati, da bi me lažje politično uničili. Obstaja medij, ki načrtno in sistematično ustvarjajo dvom v moje delo," je Matej Tonin potožil v svojem nastopu na kongresu NSi.
Močan veter, ki je na Gorenjskem začel pihati ponoči, še vedno povzroča precej preglavic. Polomljenih in izruvanih je bilo več dreves, na območju od Železnikov proti Petrovem Brdu je drevo padlo tudi na vozilo in poškodovalo eno osebo. Zaradi podrtih daljnovodov so težave pri oskrbi z elektriko, veter pa odkriva tudi strehe.
Pobudniki peticije proti predlogu davka na nepremičnine so pred začetkom seje DZ predsedniku DZ Janku Vebru predali zbrane podpise. Kot je pojasnil prvak SLS Franc Bogovič, so v enem tednu zbrali skoraj 58.000 podpisov. Upa, da bo ta številka streznila vlado, da bo ustavila sprejemanje zakona. Pobudniki napovedujejo ustavno presojo in proteste.
DZ na izredni seji obravnava predlog sprememb proračuna za leto 2014, s katerim želi vlada primanjkljaj znižati pod tri odstotke BDP. Ta proračun v danih razmerah najmanj posega v socialni status ljudi, je zatrdila premierka Alenka Bratušek in DZ obvestila, da je vanj tako prepričana, da je pripravljena nanj vezati zaupnico vladi.
Na ljubljanskem okrožnem sodišču se je začelo sojenje v zadevi Patria II. Obtoženi slikar Jure Cekuta je pred narokom na vprašanja novinarjev večinoma odgovarjal z besedami, da nima komentarja, medtem ko je obtoženi upokojeni brigadir Peter Zupan (na fotografiji) še enkrat zanikal, da bi Cekuti kdaj predal podatke o poslu z osemkolesniki.
Močan veter že od sredine noči povzroča težave v naseljih pod Karavankami in Kamniško-Savinjskimi Alpami, od zgodaj zjutraj pa tudi na Primorskem in na vzhodu države. Veter je odkrival strehe in podrl več dreves, ki ovirajo promet, ponekod pa je motena tudi oskrba z električno energijo.
Pobudniki peticije proti predlaganemu davku na nepremičnine bodo danes pred začetkom seje DZ predsedniku DZ predali zbrane podpise. Doslej so zbrali približno 45.000 podpisov, s peticijo pa želijo vlado in poslance koalicije opozoriti na široko nasprotovanje predlaganemu zakonu in na potrebo po javni razpravi.
DZ bo opoldne začel izredno sejo, katere osrednja točka so proračunski dokumenti za prihodnji dve leti, med drugim pa je na dnevni red uvrščen tudi zakon o davku na nepremičnine. Najverjetneje danes v DZ pričakujejo tudi obvestilo premierke Alenke Bratušek o vezavi zaupnice vladi na sprejem proračuna.
10. nov. 2013
Reke po državi bodo proti večeru in v noči na ponedeljek znova narasle. Padavine na jugozahodu se bodo spet začele krepiti in do noči zajele večji del Slovenije, a proti jutru slabele. Meja sneženja se bo spustila do nadmorske višine okoli 700 metrov, opozarjajo na Agenciji RS za okolje (Arso). Najvišje predele Slovenije je pobelilo že minulo noč.
Po koncu sojenja v zadevi Patria se na ljubljanskem okrožnem sodišču v ponedeljek začenja še sojenje v tako imenovani zadevi Patria II. Pred sodnico Dejano Fekonja bosta stopila slikar Jure Cekuta in upokojeni brigadir Peter Zupan, obtožena prodajanja podatkov oziroma zlorabe položaja v poslu z osemkolesnimi oklepniki.
Osebni zdravniki svojim bolnikom kmalu ne bodo več izdajali papirnatih receptov za zdravila. Do konca leta bo namreč na primarni zdravstveni ravni vpeljan eRecept. Recepti bodo tako v lekarne prihajali po elektronski poti. Na ministrstvu za zdravje napovedujejo, da se bo s tem zmanjšalo število napak, večja bo varnost bolnika.
Čeprav so minulo noč padavine nekoliko oslabele, so imeli predvsem na Koroškem in severnem Primorskem, pa tudi drugod po Sloveniji težave zaradi naraslih voda in zemeljskih plazov. V Škalah v občini Velenje se je ponoči utrgal plaz, voda pa je zalivala prostore podjetja Lip Bled in kurilnico bolnišnice Golnik.
Roman Leljak je potomec hrvaških plemičev in bivši pripadnik organa varnosti nekdanje jugoslovanske armade. Tik pred osamosvojitvijo je postal samostojni kulturni delavec in znan mariborski poslovnež, ki se je po poročanju medijev zapletel v goljufijo in preživel nekaj časa celo v zaporu. Vseskozi pa je raziskoval medvojno in povojno partizansko in komunistično nasilje nad drugače mislečimi. O tem je napisal več knjig in ovadil nekdanjega načelnika Ozne Mitjo Ribičiča. Pred dnevi je zadevo internacionaliziral – avstrijskim kriminalistom je zaradi suma kaznivega dejanja ugrabitve in umora Hrvata Stjepana Crnogorca v Salzburgu leta 1972 ovadil nekdanjega šefa jugoslovanske SDV Silva Gorenca, njegovega pomočnika Borisa Mužiča in nekdanjega sekretarja za notranje zadeve Marjana Orožna.