Prijavljeni ste kot
25. jun. 2014
V našo skupnost vse bolj prodira občutek ogroženosti in apatičnosti, je pri maši za domovino ob dnevu državnosti dejal administrator ljubljanske nadškofije Andrej Glavan. Življenje v miru in blaginji je možno le, če se vsi trudimo za medsebojno spoštovanje, spravo in odpuščanje, je dejal in dodal, da to lahko storimo tudi z udeležbo na volitvah.
V Sloveniji 25. junija, na dan, ko je pred 23 leti slovenska skupščina razglasila Temeljno listino o samostojnosti in neodvisnosti Slovenije, praznujemo dan državnosti, ki je hkrati dela prost dan. Osrednja državna proslava je bila v torek, na njej pa je predsednik države Borut Pahor dejal, da smo kljub številnim težavam lahko ponosni na doseženo.
24. jun. 2014
Predsednik republike Borut Pahor je na slovesnosti ob dnevu državnosti posvaril, da nas kljub otipljivim znakom gospodarskega okrevanja upravičeno grizejo dvomi, ali je to res in dovolj, da bi v prihodnost gledali z več upanja. Kljub številnim težavam smo lahko ponosni na doseženo, krhkega okrevanja pa ne sme zadušiti politična paraliza, je dejal.
"Sneli bomo Janši glavo, je bil prvi stavek, ki nas je pozdravil že ob prihodu do rešetkastih vrat zapora in čutil sem, kako je Urško streslo. Človek, ki je to kričal, je krilil skozi železne palice na oknu zgornjega nadstropja sprejemnega bloka. V njem je hkrati sprejemni oddelek za prvo obdobje po prihodu, trajni zapor za obsojene na najdaljše kazni ter samice za tiste zapornike, ki so se huje pregrešili zoper hišni red.," je del zapisa predsednika SDS Janeza Janše na Facebook profilu. Janša že ima dostop do interneta, tako da lahko komunicira s svetom, potem kon so ga iz zaprtega oddelka zavoda zapora na Dobu premestili v odprt oddelek.
Bivši predsednik republike Milan Kučan se je ob robu sprejema za svojce padlih pripadnikov Teritorialne obrambe, ministrstva za notranje zadeve in civilnih žrtev v vojni za Slovenijo na vprašanje novinarjev dotaknil tudi sodbe Janezu Janši. Sodniki niso nezmotljivi in njihova napaka se lahko odpravi, niso pa potrebni pritiski, pravi.
Založba Nova obzorja je izdala novo knjigo Majniška deklaracija 1917-1989-2014, ki so jo danes predstavili avtorji Andreja Valič Zver, Stane Granda in Damir Črnčec. Ocenili so, da sta Majniški deklaraciji 1917 in 1989 pomembno vplivali na reševanje slovenskega nacionalnega vprašanja, pomen letošnje pa bo pokazal čas.
Gospodarsko ministrstvo bo na podlagi zbranih informacij glede prodaje Heliosa avstrijski skupini Ring International vložilo kazenske ovadbe zoper člane nadzornega sveta in sedanje uprave Heliosa. To je na današnji seji odbora DZ za delo, ki obravnava socialne posledice privatizacije, napovedal minister Metod Dragonja.
Po neuradnih, a zanesljivih informacijah Reporterja, je bila v skladu s sodnim redom zahteva za varstvo zakonitosti, ki jo je na vrhovno sodišče zoper sodbo v zadevi Patria vložil Janez Janša, dodeljena vrhovni sodnici Vesni Žalik, ki bo imela vlogo poročevalke.
Miro Cerar je "le še eden od napihnjenih balonov medijske promocije, ki nam ga zdaj s pomočjo »odličnih medijev«, plasirajo za predvolilno (u)porabo," piše Vili Kovačič, državljan K.
Predsednik SDS Janez Janša je na odprtem oddelku zavoda zapora na Dobu nameščen v triposteljni sobi, je danes pojasnil v. d. generalnega direktorja Uprave RS za izvrševanje kazenskih sankcij Jože Podržaj. Na odprtem oddelku sta telefon in internet na voljo 24 ur na dan. Janša je v sprejemnem obdobju, ko so izhodi možni v izjemnih situacijah.
V slovenski javnosti smo danes priče močno razširjeni bojazni, da se vračajo časi totalitarnega družbenega reda in njegovega pravnega sistema, v katerem je bil obdolženec spoznan za krivega, ne glede na dokaze, ker je tako odločila politična oblast," opozarja Slovenska škofovska konferenca (SŠK) ob primeru Janeza Janše.
"Kot predsednik Vrhovnega sodišča, državljanom naše države dolgujete konkretne in jasne odgovore. Vaši odgovori, predvsem pa odločitev Vrhovnega sodišča, da o vloženi Zahtevi za varstvo zakonitosti odloči takoj in brez nepotrebnega odlašanja, bi razblinile govorice, ki so te dni močno prisotne v javnosti in sicer, da se z asistenco sodstva, namerava držati vodjo opozicije v zaporu vse do konca volilne kampanje ter oblikovanja nove vlade, nato pa bo sodba, ki jo veliko državljanov sprejema kot krivično, tudi razveljavljena," piše Odbor za preprečevanje zlorab pri Zboru za republiko (ZZR) predsedniku vrhovnega sodišča Branku Masleši.
Predsednik DZ Janko Veber je podpisal odlok o razpisu lokalnih volitev, ki bodo v nedeljo, 5. oktobra. S ponedeljkom, 21. julija, začnejo teči roki za volilna opravila. Volitve je razpisal tudi v Ankaranu. Kot je opozoril v izjavi za medije, je odločba ustavnega sodišča zavezujoča in če volitev v Ankaranu ne bi razpisal, bi ravnal protizakonito.
Napovedani obisk ruskega zunanjega ministra Sergeja Lavrova julija v Sloveniji je zmotil ZDA, v današnji izdaji poroča časnik Dnevnik. Na ameriškem veleposlaništvu opozarjajo, da zdaj v luči krize v Ukrajini ni čas za tovrsten obisk, navaja časnik.
Izolan je 18. junija na Veluščkovi ulici v Izoli v stanovanjskem bloku najprej ukradel gasilni aparat, kasneje pa ga je sprožil v bližnji trgovini in z blagajniške mize odnesel registrsko blagajno, so sporočili s Policijske uprave Koper. Policisti so kmalu po dogodku 33-letniku odvzeli prostost.
Slovenske novice so oproščenega Roberta Fojkarja ožigosale za pedofila.
Direktor Financ Peter Frankl je prepričan, da je vseeno, kdo zmaga na volitvah, saj se približno ve, v katero smer bo šla Slovenija. S tem pa se ne strinja Bojan Požar. Vseeno, katera stranka bo zmagala, bi bilo le, če bi bila Slovenija normalna država, kar pa ni, je dejal na okrogli mizi inštituta za bližnjevzhodne in balkanske študije.
Predsednik DZ Janko Veber bo danes razpisal lokalne volitve. Za zdaj še ni jasno, ali jih bo razpisal z današnjim dnem ali bo za dan razpisa volitev določil kakšen poznejši datum. Skrajni rok za izvedbo volitev pa je 5. oktober.