Afera na KPK: kako so pred javnostjo prikrili milijone
Zapuščina šefa protikorupcijske komisije Roberta Šumija bo zmanjšanje transparentnosti, ko gre za porabo javnih sredstev – aplikacija Erar je pod njim postala neuporabna.
Zapuščina šefa protikorupcijske komisije Roberta Šumija bo zmanjšanje transparentnosti, ko gre za porabo javnih sredstev – aplikacija Erar je pod njim postala neuporabna.
Komisija za preprečevanje korupcije je za udeležbo v mednarodnih organizacijah in mrežah letos odštela 15.125,79 evra, lani pa 9244,86 evra proračunskih sredstev.
Medtem ko premier Robert Golob okreva po operaciji, se mu je zgodila Komisija za preprečevanje korupcije. Organ, ki skrbi za integriteto v državi, se je tako, hočeš nočeš spet znašel v središču političnih turbulenc. Pogledali smo, kako je KPK v novejši slovenski politični zgodovini (že) večkrat odigrala kontroverzno vlogo.
Komisija za preprečevanje korupcije je pred dnevi sporočila, da je zoper premierja Roberta Goloba uvedla preiskavo o primerov sumov pritiskov na nekdanjo notranjo ministrico Tatjano Bobnar. O Golobovi integriteti odločajo člani KPK, katerih položaj je odvisen od šefinje Tatjane Bobnar, predsednice države Nataše Pirc Musar. Med njimi tudi Savski, ki postopke komentira na facebooku.
Komisija za preprečevanjem je ves čas obstoja podvržena takšnim ali drugačnim kritikam in obravnavam, tudi diskreditacijam. Če je kdo nezadovoljen z neko odločitvijo, to ne bi smelo pomeniti, da si lahko privošči diskvalifikacijo neodvisnih organov, pravi v pogovoru njen predsednik dr. Robert Šumi.
Nekdanji namestnici predsednika protikorupcijske komisije Almi Sedlar glede na odločitev Delovnega in socialnega sodišča v Ljubljani ne bo treba vrniti 712 evrov potnih stroškov, povezanih z njeno službeno potjo v Pariz, kot je od nje zahtevala komisija, izhaja iz sodbe. Ta sicer še ni pravnomočna, saj se lahko komisija pritoži.
Vrhovno sodišče RS je v zadevi suma nedovoljenega lobiranja pritrdilo komisiji za preprečevanje korupcije (KPK) in zavrnilo zahtevo gospodarskega ministra Zdravka Počivalška za izdajo začasne odredbe o prepovedi obveščanja javnosti.
Predsednik republike Borut Pahor po prvem javnem pozivu za imenovanje namestnika predsednika Komisije za preprečevanje korupcije (KPK) ni imenoval nobenega od predlaganih kandidatov.
Na javni poziv predsednika republike za zbiranje kandidatur za namestnika predsednika Komisije za preprečevanje korupcije (KPK) se je prijavilo osem kandidatk in kandidatov, so za STA pojasnili v predsedniškem uradu.
Predsednik republike Borut Pahor je včeraj podpisal javni poziv za zbiranje kandidatur za namestnika predsednika Komisije za preprečevanje korupcije (KPK).
Predsednik Komisije za preprečevanje korupcije (KPK) Boris Štefanec je zatrdil, da z njegovo namestnico Almo Sedlar, ki je odstopila s položaja, nista imela burne zgodovine.
Alma Sedlar je nepreklicno odstopila z mesta namestnice predsednika Komisije za preprečevanje korupcije.