Prijavljeni ste kot
25. avg. 2023
Ne samo mati narava, tudi politiki so krivi za katastrofalne poplave. Praktično vse dosedanje vlade po osamosvojitvi so se do urejanja voda obnašale mačehovsko.
22. avg. 2023
»V trenutku, ko je jasno, da bi se marsikaj lahko preprečilo in se ni in ko je jasno, da imajo odgovorni imena in priimke, morajo odgovarjati,« na facebooku piše Jurij Žurej, pravnik in nekdanji direktor smučarske zveze.
20. avg. 2023
Hidrolog Tomaž Globokar v intervjuju za Reporter glede poplavne ogroženosti Slovenije opozarja, da smo do leta 1990 za vodno gospodarstvo na letni ravni zbrali 0,4 odstotka BDP. Po letu 1990 so se območne vodne skupnosti ukinile, proračunska postavka pa se je preselila v integralni državni proračun, torej je postala odvisna od vsakokratne vladajoče politike. Financiranje se je znižalo za okoli štirikrat.
Česa podobnega Slovenija (razen v vojnem času) kot ob zadnjih poplavah v zadnjem stoletju ni doživela. Po prvih ocenah je resno poškodovanih najmanj štiri tisoč hiš oziroma stanovanj. Uničeni so domovi, ceste, mostovi… Predstavljamo, kako se je vlada lotila sanacije škode in pomoči prizadetim ljudem.