Prijavljeni ste kot
4. avg. 2020
V Italiji je protitelesa proti novemu koronavirusu po oceni italijanskega statističnega urada Istat razvilo skoraj 1,5 milijona ljudi, kar je okoli 2,5 odstotka Italijanov. To je šestkrat več od števila potrjenih primerov okužbe v Italiji. Zabeležili so jih okoli 248.000.
29. jul. 2020
Na Zavodu RS za transfuzijsko medicino so pred dnevi objavili poziv osebam, ki so prebolele okužbo z novim koronavirusom, da darujejo plazmo oziroma kri in tako prispevajo k učinkovitejšemu zdravljenju te bolezni. Doslej so v Sloveniji opravili devet odvzemov takšne plazme, so pa šele na začetku, so navedli za STA.
13. jun. 2020
V Lombardiji, ki je bila najhuje prizadeta italijanska dežela v epidemiji novega koronavirusa, ima protitelesa 25 odstotkov od več kot 160.000 testiranih oseb. Je pa ta delež nižji med zaposlenimi v zdravstvu, saj naj bi imelo protitelesa za novi koronavirus 12 odstotkov testiranih, poroča avstrijska tiskovna agencija APA.
21. maj. 2020
V švedski prestolnici Stockholm je protitelesa proti novemu koronavirusu razvilo okoli sedem odstotkov sodelujočih v raziskavi ugotavljanja prisotnosti protiteles med prebivalstvom. Epidemiologi menijo, da je protitelesa vse skupaj razvilo nekaj več kot 20 odstotkov prebivalcev Stockholma. V drugih delih države je delež ljudi s protitelesi nižji.
5. maj. 2020
Znanstveniki na Nizozemskem so odkrili človeški tip monoklonskih protiteles, ki preprečujejo okužbo v laboratoriju ustvarjenih celic z novim koronavirusom. To je prvi korak k razvoju protitelesa za zdravljenje ali preprečevanje bolezni covid-19, ki jo povzroča sars-cov-2, so navedli.