Prijavljeni ste kot
30. jul. 2020
Po večernem neurju z močnimi nalivi in vetrom, ki je zajelo večji del Slovenije in ponekod vključevalo tudi točo, so gasilci in druge službe posledice odstranjevali vso noč. Posredovati so morali na več kot 500 lokacijah, aktiviranih je bilo okoli sto enot. Gasilci so ponekod še na terenu, poroča center za obveščanje uprave za zaščito in reševanje.
29. jul. 2020
Močnejše neurje s točo je po 19. uri zajelo Koroško, kasneje pa še območje severno in vzhodno od Ljubljane. Na Koroškem so na terenu gasilci, prav tako na območju Domžal, kjer ima več sto objektov razbite strehe in vodo v hiši. Po podatkih centra za obveščanje je večji obseg škode nastal na Koroškem, Domžalskem in Hrastniškem.
22. jul. 2020
Po podatkih urada za meteorologijo in hidrologijo agencije za okolje bodo popoldne in zvečer predvsem v severozahodni, osrednji in jugovzhodni Sloveniji nastajale močnejše nevihte. Možni bodo dolgotrajnejši nalivi, ni izključen tudi pojav toče in močnih sunkov vetra.
2. jul. 2020
Vremenska fronta z neurjem in točo je v sredo zvečer prešla območja občin Črna na Koroškem, Hrastnik, Trbovlje, Vransko, Šentilj, Sveti Tomaž in Puconci. Neurje je bilo najmočnejše v trboveljski in hrastniški občini. Na Vranskem je padala toča v velikosti oreha, ki je v nekaj minutah pobelila tla, največ škode pa je bilo na poljščinah.
2. maj. 2020
Slovenijo so popoldne zajele krajevne nevihte s točo, na jugozahodu države, predvsem na Primorskem ter Notranjskem so nastale tudi močnejše nevihte. Zaradi večje količine padavin lahko narastejo hudourniški vodotoki, so opozorili na Upravi RS za zaščito in reševanje.
25. avg. 2019
Močnejši nevihti sta se včeraj razbesneli v zaledju Kopra oz. na območju Kraškega roba ter na območju Vuzenice in Mute, kjer so hudourniki in potoki poplavljali, plaz pa je zaprl koroško progo. Razmere se zdaj vsaj nekoliko umirjajo, na Koroškem pa gasilci na terenu pomagajo občanom pri odpravljanju posledic.
6. avg. 2019
Na avstrijskem Koroškem so v ponedeljek zvečer divjala huda neurja s točo. Avstrijska tiskovna agencija APA poroča o precejšnji škodi, izruvanih drevesih in odkritih strehah, zaradi izpada elektrike pa je bil nekaj ur zaprt predor Karavanke.
2. avg. 2019
Agencija RS za okolje (Arso) je zaradi neviht razglasila oranžno stopnjo ogroženosti po vsej državi. Nevihte se bodo širile od severozahoda in nato dosegle osrednjo Slovenijo. Popoldan bodo zajele tudi jugovzhodni del države, kjer so možne izdatnejše padavine. Na Primorskem lahko piha veter s sunki od 70 do 100 kilometrov na uro.
31. jul. 2019
Zvečer bodo sprva še posamezne nevihte, nato se bo vreme umirilo. Na Primorskem bo zapihala šibka burja. Zjutraj bo ponekod v osrednji in vzhodni Sloveniji nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20, na Primorskem do okoli 22 stopinj Celzija, je zapisano na spletnih straneh Agencije RS za okolje.
27. jul. 2019
Prehod iz vročega tedna v hladnejše obdobje bo kot običajno dokaj buren. Danes popoldne in zvečer so možna krajevna neurja z nalivi, sunki vetra in točo, opozarjajo meteorologi. V nedeljo popoldan se bodo dnevne temperature marsikje po Slovenije spustile na 20 stopinj Celzija.
26. jul. 2019
Po podatkih Agencije RS za okolje bodo danes popoldne in zvečer ob nevihtah možna krajevna neurja z nalivi, sunki vetra in točo. Neurja bodo najbolj verjetna v vzhodni polovici Slovenije. Danes in v soboto bo po nižinah sredi dneva in popoldne še velika toplotna obremenitev.
14. jul. 2019
Potem ko je hudo neurje območje Ptuja z okolico prizadelo že v nedeljo in se ponovilo v petek, mu tudi včerajvreme ni prizaneslo. Iz okolice najstarejšega mesta namreč ponovno poročajo o siloviti ujmi s točo. Krajevne nevihte s točo so besnele tudi ponekod na Primorskem, med drugim v Goriških Brdih in v okolici Nove Gorice.
11. jul. 2019
Med žrtvami ali pogrešanimi zaradi neurja, ki je pustošilo na severu Grčije po trenutnih podatkih MZZ ni Slovencev. Na severu Grčije je zaradi neurja uničeno telekomunikacijsko omrežje, prekinjene so tudi cestne povezave. MZZ zaradi tega še ni uspelo priti v stik z vsemi slovenskimi turisti na tem območju. Neurje z viharjem in točo je sicer zahtevalo šest smrtnih žrtev med turisti, najmanj 23 ljudi je bilo poškodovanih.
4. jul. 2019
Nad Slovenijo so danes z novim valom hladne fronte zopet nastajala močnejša dolgotrajna neurja s sunki vetra, predvsem na Krasu je pustošila tudi toča, ki je ponekod. popolnoma uničila pridelek v vinogradih in na vrtovihVremensko dogajanje se zdaj umirja, četrtek in petek prinašata toplejše in bolj sončno vreme.
2. jul. 2019
Popoldne je večji del Slovenije zajelo močno neurje. Do 18. ure so na upravi za zaščito in reševanje zabeležili 58 nesreč, ki so posledica neurja. Meteorna voda je zalila nekaj objektov, nevšečnosti pa povzroča tudi močan veter. Dež bo po napovedih agencije za okolje (Arso) ponoči prenehal.
1. jul. 2019
Mehiško mesto Guadalajara je v nedeljo zajela nenavadna nevihta s točo, po kateri so bile mestne ulice pokrite z do dva metra debelo ledeno odejo. Pod dvometrskim oklepom ledu, v katerega so bili ujeti avtomobili, poškodovanih pa je skoraj 200 objektov, je bilo šest četrti na obrobju tega mesta s petimi milijoni prebivalcev.
28. jun. 2019
Marsikje po Sloveniji, zlasti pa v Alpah, je bilo včerajšnje popoldne po podatkih Arsa najbolj vroče junijsko v zadnjih 70 letih. Na Kredarici so izmerili 20,8 stopinje Celzija, kar je skoraj tri stopinje več kot v torek. V Ratečah so izmerili 35,5 stopinje (31,8), v Ljubljani 36,8 stopinje, kar je za dobro stopinjo več od starega junijskega rekorda.
17. jun. 2019
Močnejše nevihte z nalivi in točo so včeraj najprej zajele Štajersko in Koroško, pozneje so prešle večji del vzhodne in osrednje Slovenije. Nevihte s točo so tako začele nastajati tudi na Dolenjskem in v Beli krajini. Okoli 19. ure se je neurje razbesnelo na območju med Novim mestom in Črnomljem, poroča portal 24 ur.