Prijavljeni ste kot
29. sep. 2020
V premoru med intervjujem s premierjem Janezom Janšo so na televiziji Nova24TV med oglasi za svoje strankarske časopise in portale zavrteli tudi reklamni oglas za Generacijo identitete.
27. sep. 2020
V tretji Janševi vladi so trije ministri NSI najbolj lojalni in poslušni partnerji. Čeprav je Matej Tonin podpredsednik vlade, se ne oglaša in ne problematizira spornih kadrovskih potez SDS, nestrpnih in žaljivih tvitov ter netenja ideoloških sporov.
Čeravno ga zadnje desetletje in več poznamo kot novinarja tednika Reporter, je svoje prve novinarske korake začel na nacionalni RTV. Tu je pokrival predvsem gospodarske teme, pripravljal prispevke za Odmeve in med drugim kot mladi raziskovalni novinar uspel zrušiti državnega tožilca Gorazda Fišerja.
26. sep. 2020
Svet stranke DeSUS je na dopisni seji, ki se je končala danes opoldne, podprl poziv predsedniku vlade Janezu Janši, naj Aleksandro Pivec razreši z mesta ministrice za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano ter na to mesto imenuje Jožeta Podgorška, zdaj državnega sekretarja.
"Pred 100 dnevi sem zapisal, da bi bili pripravljeni podpreti prehodno vlado brez političnih liderjev. Do danes ni nobenega imena, zato je več kot jasno, da bi bila morebitna vlada politična, torej sestavljena iz vrst politike," je na Facebooku zapisal prvak LMŠ Marjan Šarec.
25. sep. 2020
V Upravni enoti (UE) Maribor so po izpostavitvi s strani predsednika vlade Janeza Janše na začetku tega tedna uvedli postopek notranjega nadzora na področju prijave prebivališč. Kot so včeraj povedali za STA, preverjajo vse naslove, ki imajo prijavljenih več kot 20 oseb. Zaenkrat kot sporna navajajo dva naslova.
24. sep. 2020
Premier Janez Janša je danes na Twitterju kritiziral tiste, ki druge silijo v sprejem nezakonitih migrantov, in jih pozval, naj najprej v svojo hišo sprejmejo "vsaj dva". Janša se je oglasil, potem ko je Evropska komisija v sredo predstavila reformo migracijske in azilne politike, ki predvideva obvezno solidarnost držav pri soočanju z migracijami.
Nedavna gala prireditev Olimpijskega komiteja, na katerem udeleženci v zaprtem prostoru niso nosili mask, razkriva ves absurd odloka, ki ga je Janševa vlada sprejela prejšnji teden.
Vlada je na sredini večerni seji obravnavala predlog zakona o demografskem skladu in predlog petega protikoronskega zakona z nujnimi ukrepi za obvladovanje in blaženje posledic covida-19. Premier Janez Janša je na Twitterju po seji zapisal, da sta oba predloga zakonov sprejeta in napovedal, da bosta naslednji teden na poslanskih klopeh.
23. sep. 2020
Na družbenih omrežjih so včeraj zaokrožile objave o mladoletnici, ki naj bi jo policisti na Vranskem obravnavali, ker na avtobusu ni nosila zaščitne maske, kasneje pa še vklenili v lisice. Zaradi incidenta se je razburil poslanec SD Matjaž Nemec, ki je notranjega ministra izzval: "Nepreklicno odstopljeni minister Aleš Hojs, a so to vaše usmeritve in obvezna navodila?" Hojs mu je odgovoril: "Policiji sem za strokovno in zakonito posredovanje že izrekel vse čestitke." Na Hojsovo stran se je postavil tudi premier Janez Janša, ki je odkrito spodbujanje k kršitvi pravil, ki varujejo javno zdravje, označil za zavržno.
22. sep. 2020
Predlog rebalansa, ki ga ima danes na dnevnem redu DZ, po besedah predsednika vlade Janeza Janše res prinaša visok primanjkljaj, a gre za posledico nepričakovanih izdatkov za blaženje posledic epidemije covida-19. "Vlada lahko natančno do vsakega evra pojasni, za kaj bodo porabljena ta sredstva," je dejal.
Ivan Puc, novinar
Znani so že trije kandidati, ki se bodo 25. oktobra potegovali za sedež pokojnega župana Bojana Kontiča. Glavni favorit je vsekakor izbranec SD in podžupan Peter Dermol, mnogo manj znana sta kandidata SDS Darko Koželj in Dobre države Benjamin Strozak.
21. sep. 2020
Aleš Hojs tudi po današnjem pogovoru s premierjem Janezom Janšo ostaja notranji minister. Kot je pojasnil za STA, mu je Janša vrnil kuverto z njegovo odstopno izjavo, tudi sam pa se je odločil, da ostane na položaju. Podrobneje bo Hojs svojo odločitev pojasnil v izjavi za medije ob 17.30.
V poslanski skupini DeSUS pričakujejo, da se bo vprašanje položaja kmetijske ministrice Aleksandre Pivec razrešilo še pred interpelacijo, je danes dejal vodja poslancev DeSUS Franc Jurša. Odločitev je sicer v rokah premierja Janeza Janše. A če bi Pivčeva ostala na položaju, koalicija po besedah Jurše ne bi imela več glasov njihovih poslancev.
Premier Janez Janša je v začetku septembrske seje DZ v odgovoru na poslansko vprašanje Andreja Rajha iz SAB, ki se je zavzel za dostopnost zdravstvenih storitev tudi v času več okuženih z novim koronavirusom, napovedal peti protikoronski paket ukrepov, v katerem bodo tudi sredstva za krajšanje čakalnih vrst. Vlada bo paket obravnavala še ta teden.
Slovensko gospodarstvo ima dobro priložnost, da koronavirusno krizo izkoristi kot razvojni pospešek, vendar pa dolgoročneje brez strukturne prenove gospodarstva enostavno ne bo šlo, je ob odprtju konference o prihodnosti industrije in internacionalizacije dejal premier Janez Janša. Ob tem je pozval k premišljeni porabi dodatnih evropskih sredstev.
Notranji minister Aleš Hojs se bo po uspešno prestani interpelaciji, o kateri so po 16-urni razpravi poslanci glasovali v soboto zjutraj, predvidoma danes s premierjem Janezom Janšo pogovoril o nadaljnjem sodelovanju. Že koncev junija je namreč Hojs odstopil, a Janša o tem ni seznanil državnega zbora in tako je minister ostal na položaju.