Janez Janša prisega na pastirski rock: dal je zvenečo klofuto slovenskim glasbenikom
»V Sloveniji je veliko dobrih pevcev in glasbenikov. Žal pa ni nikogar, ki bi imel talent in pogum Marka Perkovića,« je objavil prvak SDS Janez Janša.
»V Sloveniji je veliko dobrih pevcev in glasbenikov. Žal pa ni nikogar, ki bi imel talent in pogum Marka Perkovića,« je objavil prvak SDS Janez Janša.
Drobnoprodajne cene 95-oktanskega bencina in dizelskega goriva ter kurilnega olja so se opolnoči zvišale. Liter bencina se je podražil za dva centa na 1,465 evra, liter dizelskega goriva in kurilnega olja pa ob znižanju trošarin za štiri cente na 1,498 evra oziroma 1,097 evra. Nove cene bodo veljale 14 dni, torej do vključno 14. julija.
Premier Robert Golob je po srečanju koalicije za TVS ocenil, da so prišli do skupnega razumevanja, ki je zapisano v izhodiščih, da bodo zaveznice v Natu predlagale višanje obrambnih izdatkov na pet odstotkov BDP, Slovenija pa je zares zavezana le obrambni resoluciji. Ta predvideva dvig izdatkov na dva odstotka BDP še letos, do leta 2030 pa na tri.
Gradnja javnih najemnih stanovanj je ena prednostnih nalog Levice, vlada ji je šla na roke in povečala zmogljivost stanovanjskega sklada; nazadnje mu je namenila 100.000.000 evrov vredno dokapitalizacijo.
Milan Kučan, nekdanji predsednik države, o tem, kaj za politično jesen napoveduje palček in murgelski stric iz ozadja
Stranka Resnica, ki jo vodi Zoran Stevanović iz Kranja, v javnomnenjskih anketah zelo pogosto dosega uvrstitev v državni zbor. V zadnji anketi Mediane bi jo obkrožilo 3,8 odstotka anketirancev, marca je dosegla celo 4,9 odstotka. Po drugi strani pa so ji vstop v parlament ankete kazale že leta 2022, a se na koncu ni uvrstila vanj.
Ruski predsednik Vladimir Putin si želi podvreči vso Ukrajino, je med današnjim obiskom v Kijevu dejal nemški zunanji minister Johann Wadephul. Na srečanju z ukrajinskim kolegom Andrijem Sibiho je povedal še, da si Nemčija in Ukrajina prizadevata za okrepitev sodelovanja na področju obrambe.
Vlada bo pri dvigu obrambnih izdatkov spoštovala nedavno sprejeto obrambo resolucijo, so predstavniki koalicije povedali po današnjem sestanku pri premierju Robertu Golobu. V skladu s tem bo Slovenija še letos izdatke dvignila na dva odstotka BDP, do leta 2030 pa na tri. Ključno pa bo jesensko sprejemanje proračunov, poudarjajo v SD in Levici.
Vandali so poškodovali kopališče v Izoli, ki je prilagojeno invalidom. V Fundaciji za financiranje invalidskih in humanitarnih organizacij (Fiho) opozarjajo, da "gre za nedopusten in boleč napad na dostojanstvo, varnost in temeljne pravice posameznikov, ki že tako vsak dan živijo z omejitvami, ki si jih večina od nas težko predstavlja".
Mesec junij, ki se danes zaključuje, bo pri nas glede na zdajšnje podatke najtoplejši, najbolj suh in najbolj sončen junij v zgodovini meritev oz. od leta 1950, ko imamo na voljo primerljive podatke za celo Slovenijo, je za STA povedal klimatolog Gregor Vertačnik. Junij bo tako najbolj ekstremen poletni mesec v zgodovini meritev.
Južna Evropa je še naprej v primežu vročinskega vala s temperaturami, ki so ponekod presegle 40 stopinj Celzija. Zaradi ekstremne vročine so oblasti marsikje izdale vremensko opozorilo. V Franciji so razglasili oranžni alarm za 84 departmajev, vrhunec pa pričakujejo v sredini tedna. Z vročino se spopadajo tudi na Iberskem polotoku in v Italiji.
Priljubljen Aktualov voditelj Gašper Rifelj se je v ponedeljek, 23. junija, poslovil od vodenja jutranjega programa v paru z Martino Švab.
»Na koncu partija sama obracuna s svojimi… nihce ni varen,« je bil eden od komentarjev razkritja, da je znano Janševo privrženko Eriko Planinšec na omrežju X utišal njen šef.
Upokojenci bodo danes skupaj s pokojninami za junij prejeli letni dodatek, ki zanje pomeni podobno kot regres za delovno aktivno prebivalstvo. Dodatek bo za pet evrov višji kot lani, izplačan pa bo v petih razredih v razponu od 155 do 465 evrov. Pokojninski zavod bo za letni dodatek upokojencev in invalidov skupno namenil 172,6 milijona evrov.
Blagovna znamka je dobila ime po svojem ustanovitelju, Alfonsu Loackerju, ki je leta 1925 kupil slaščičarno v Bolzanu in tam ustvaril prve napolitanke. Še danes ostajajo zvesti njegovim vrednotam, kot so spoštovanje narave in okolja ter izbira najkakovostnejših sestavin.
Janja Garnbret se je v Innsbrucku zmagovito vrnila na tekme najvišje ravni po devetmesečnem premoru. Šestindvajsetletnica je na prizorišču na Tirolskem vzela dvojno zmago. Najprej je konkurenco v svetovnem pokalu v športnem plezanju pokorila v petek na tekmi v balvanih. Za popolni konec tedna je včeraj zmagala še v finalu tekme v težavnosti.
Policija v Srbiji je v nedeljo, dan po množičnih protivladnih protestih, pridržala več študentov zaradi domnevne priprave dejanj proti ustavni ureditvi in varnosti države. V odgovor na aretacije so demonstranti v Beogradu in drugod oblikovali nove blokade, ki pa jih je policija ponoči odpravila.
Na štajerski avtocesti je med Šempetrom in Žalcem proti Mariboru po skoraj petih urah spet stekel promet. Promet poteka po prehitevalnem pasu. Nastajajo zastoji med Vranskim in Šempetrom proti Mariboru, poroča prometnoinformacijski center. Avtocesta je bila zaprta zaradi odstranjevanja zgorelega tovornega vozila.
Zvone Šeruga, popotnik in novinar, je prepričan, da je poletje čas za obisk hladnejših držav
Izjemen nos je imel Reporterjev urednik Silvester Šurla, ki jo je v teh dneh podurhal na počitnice na sever Evrope, od koder sodelavcem malce škodoželjno pošilja fotografije ljudi v puloverjih in bundah ter vremenske napovedi, ki kažejo temperaturo 13 stopinj Celzija.