Revija Reporter
Svet

Trump brani svojega šefa kampanje in sprašuje: Lahko jaz tožim novinarko?

Reporter STA

30. mar. 2016 4:00 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017

Deli na:

Vodjo kampanje vodilnega kandidata republikancev za nominacijo za predsednika ZDA Donalda Trumpa, Coreyja Lewandowskija so obtožili zaradi napada na novinarko med kampanjo. Včeraj so ga kratko pridržali in nato izpustili, mora pa priti na obravnavo, je povedal tiskovni predstavnik policije v kraju Jupiter na Floridi Adam Brown.

Trump je svojega vodjo kampanje vzel v bran na twitterju. "Poglejte posnetke, na njih ni nič," je branil Lewandowskija, o novinarki pa zapisal: "Zakaj se me ta novinarka dotika, ko zapuščam novinarsko konferenco? Kaj ima v roki?" In pa: "Zakaj me grabi za roko in vpije vprašanja? Jo lahko jaz tožim?"

Lewandowski je obtožen, da je 8. marca med novinarsko konferenco v kraju Jupiter novinarko spletnega medija Breitbart Michelle Fields grobo prijel za roko, potem ko je Trumpu postavila vprašanje glede ukrepov v podporo enakosti spolov, piše na spletni strani Breitbarta. Na roki so ji ostale modrice.

Novinarka je sicer nekaj dni za tem dala odpoved, ker ji v mediju niso stali ob strani ob vložitvi tožbe proti Lewandowskemu.

Trumpova tiskovna predstavnica Hope Hicks je v izjavi že sporočila, da je 42-letni Lewandowski nedolžen in da je povsem prepričan, da bo oproščen ter da se bo izrekel za nedolžnega, poroča francoska tiskovna agencija AFP.