Leta 2011 je takratni ruski predsednik Dmitrij Medvedjev sprejel ukrep, s katerim so v Rusiji uvedli trajen poletni čas, saj da prestavljanje ur moti bioritme ljudi. Prav tako je 11 časovnih pasov na ruskem ozemlju zreduciral na devet.
A trajni poletni čas številnim Rusom ni bil ravno po godu, še posebej zaradi bolj zgodnjega vstajanja v temna zimska jutra. Zmanjšanje števila časovnih pasov pa je celo sprožilo proteste na vzhodnem polotoku Kamčatka.
Julija letos pa je Putin, ki je znan po tem, da se redkokdaj zjutraj pojavi v javnosti, podpisal zakon, s katerim se bo vrnil zimski čas, a sedaj kar za trajno.
Ponovne časovne spremembe so še enkrat razjezile Ruse, a jih zdravstveni strokovnjaki pomirjajo, da uvedba zimskega časa ne bo imela posledic. "Temna jutra imajo slabši vpliv na ljudi kot temni večeri," je povedal vodja Aleksander Kalinkin iz ruske zvezne agencije za medicino in biologijo.
Javnomnenjska raziskava državnega inštituta VTsIOM je pokazala, da 39 odstotkov vprašanih podpira spremembo na zimski čas, medtem ko ji 17 odstotkov nasprotuje. 40 odstotkom pa je vseeno, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Slovenci bomo še premikali ure, v Rusiji pa odslej trajno zimski čas
26. okt. 2014 6:00 Osveženo: 10:00 / 09. 8. 2017
Medtem ko bomo v Sloveniji in v Evropi v nedeljo urine kazalce premaknili za eno uro nazaj za pol leta, bodo v Rusiji to storili za stalno. Z ukrepom s podporo ruskega predsednika Vladimirja Putina bodo razveljavili triletni eksperiment, ko so se v Rusiji držali poletnega časa, kar med državljani ni bilo ravno priljubljeno.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke