Reporter
E-novice
Digitalna naročnina
Reporter
Naroči

Putin je sebi in družini zagotovil dosmrtno imuniteto


Ruski predsednik Vladimir Putin je danes podpisal zakon, s katerim je zagotovil dosmrtno imuniteto bivšim ruskim predsednikom in članom njihovih družin. Ne bodo jih mogli preganjati zaradi morebitnih zločinov, niti zasliševati ali aretirati.

putin_ge_30.07.16.jpg
arhiv Reporterja
Vladimir Putin

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Zakon je del ustavnih dopolnil, ki so jih poleti na referendumu potrdili volivci in ki med drugim omogočajo Putinu, da ostane predsednik države do leta 2036, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Doslej so bivši ruski predsedniki uživali imuniteto pred sodnim pregonom samo za zločine, ki so jih storili na položaju. Lahko pa jim sodijo zaradi izdaje ali drugih hudih zločinov, obtožnico, ki jo sedaj pripravi ruska duma, pa morata potrditi vrhovno in ustavno sodišče. Svet federacije nato sprejme odločitev, poroča ruska tiskovna agencija Tass.



Z danes podpisanim zakonom bodo bivši predsedniki imeli dosmrtni sedež v svetu federacije, s tem pa tudi imuniteto pred pregonom po odhodu s položaja predsednika države.

Predlog zakona je minuli mesec sprožil govorice, da namerava Putin odstopiti zaradi slabega zdravja, kar pa so v Kremlju zanikali, še poroča AFP.

Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.