Ustavodajno skupščino je lani vzpostavil Maduro, da bi ta prevzela pristojnosti izvoljene narodne skupščine. Ta je sporočila, da bo vsakršen poskus odvzema imunitete poslancema odpravila kot neustaven. Vrhovno sodišče, ki ga nadzoruje predsednik, sicer običajno odločitve narodne skupščine razveljavi.
Generalni tožilec Tarek William Saab je dejal, da so jima imuniteto vzeli, da bi lahko sodili Requesensu. Maduro medtem ZDA in Kolumbijo poziva k izročitvi načrtovalcev napada nanj, vključno z Borgesom.
Requesensa so že aretirali, venezuelsko vrhovno sodišče pa je v sredo odredilo še aretacijo Borgesa, ki je v izgnanstvu v Kolumbiji. Ta je povedal, da se v Bogoti počuti varno, kolumbijskim oblastem se je tudi zahvalil. Odvzem imunitete "nima pravne ali politične podlage", je povedal.
Venezuelski predsednik je bil v soboto med govorom med vojaško parado v Caracasu tarča poskusa atentata z letalniki, ki so nosili eksploziv. Maduro v napadu ni bil poškodovan, je pa bilo ranjenih sedem vojakov. Za napad je obtožil venezuelsko "skrajno desnico" in nekdanjega kolumbijskega predsednika Juana Manuela Santosa. V torek je s prstom pokazal na zgoraj omenjena opozicijska poslanca.
Tožilec Saab je povedal, da so tri od sedmih osumljencev, aretiranih po poskusu atentata, že privedli pred sodnika.
Odgovornost za napad je sicer prek Twitterja prevzela malo znana organizacija "Vojaki v srajcah", ki je sporočila, da ta poskus pač ni uspel, vendar je le vprašanje časa, kdaj jim bo uspelo. Po drugi strani pa se krepijo tudi ugibanja, da je bil napad nameščen za legitimizacijo obračuna z opozicijo.