Reporter
Reporter
Naroči

Obama včasih pomeša evropske institucije


Ameriški predsednik Barack Obama je včeraj v Bruslju kompleksnost delovanja EU komentiral z besedami, da se je v minulih petih letih in pol sicer naučil kakšno stvar ali dve o EU, a da včasih pomeša evropske institucije. "Dobrodošel v klubu," se je na to odzval britanski premier David Cameron.

2014-06-05T143123Z_867757887_GM1EA651QA401_RTRMADP_3_G7.JPG
Reuters

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Obama je omenjeno povedal v odgovoru na novinarsko vprašanje, ali je prepričan o enotnosti 28 članic EU v primeru, da bo treba uvesti gospodarske sankcije proti Rusiji.

Najprej je ocenil, da je stopnja enotnosti EU in ZDA pri odzivanju na ukrajinsko krizo izjemna, ter menil, da Evropejci razumejo, da so temelj miru in blaginje vrednote, ki jih je treba braniti, tudi če to povzroči gospodarske neugodnosti.



Nato se je vprašal: "A pričakujem soglasje 28 članic EU? V minulih petih letih in pol sem se naučil kakšno stvar ali dve o EU, Evropski komisiji, o Evropskem svetu. Včasih jih pomešam, ampak ..."

Na tej točki ga je prekinil Cameron z besedami: "Dobrodošel v klubu."

Po medklicu britanskega kolega je Obama svoj odgovor nadaljeval z besedami, da je razumljivo, če se 28 ljudi za mizo ne strinja, ter zatrdil, da bodo pri pripravi sektorskih sankcij upoštevali občutljivosti posameznih držav.

Ključne besede
Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.