Nove smrtne žrtve verskih nemirov med muslimani in Kopti v Egiptu
8. apr. 2013 11:59 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017


V Egiptu se nadaljujejo verski nemiri med kristjani in muslimani. V nedeljo je pred katedralo svetega Marka v Kairu izbruhnilo nasilje, v katerem sta umrli dve osebi, je danes sporočilo egiptovsko ministrstvo za zdravje. Nemiri so se nadaljevali tudi danes, ko so varnostne sile morale uporabiti solzivec, da so razgnale protestnike.
V nedeljo so katedralo po pogrebnih slovesnostih za štiri kristjane napadli policisti in civilisti, pri tem pa je bilo po podatkih zdravstvenega ministrstva ranjenih najmanj 89 ljudi. Ti štirje kristjani so bili ubiti v petek v verskih spopadih v mestu severno od Kaira, pri tem pa je bil ubit tudi musliman, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Danes je policija pred katedralo morala uporabiti solzivec proti razgretim protestnikom iz vrst koptskih kristjanov. Nekateri od njih so namreč proti policistom metali kamenje, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Na versko nasilje se je odzvala visoka zunanjepolitična predstavnica EU Catherine Ashton, ki je pred odhodom iz Egipta, kjer se je srečala z egiptovskim predsednikom Mohamedom Mursijem, izrazila zaskrbljenost zaradi nasilnih dogodkov pri koptski katedrali.
Nasilje je obsodila tudi Muslimanska bratovščina, ki trdi, da so nemire načrtovali "ljudje, ki se trudijo razdvojiti egiptovsko družbo".
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke