Reporter
Reporter
Naroči

IS grozi Putinu: Prišli bomo v Rusijo in vas ubili na vaših domovih!


Skrajna sunitska skupina Islamska država je danes v video posnetku svoje privržence pozvala k džihadu v Rusiji. V Kremlju so se na posnetek odzvali z besedami, da nobene grožnje skrajnežev ne morejo vplivati na rusko politiko boja proti terorizmu in da pomena posnetka ne gre precenjevati.

Facebook

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Video posnetek je Islamska država objavila na omrežju Telegram, ki ga tudi sicer uporablja. Traja devet minut, na njem pa med drugim zamaskirani moški med vožnjo z avtomobilom po puščavi vzklika: "Poslušaj Putin, prišli bomo v Rusijo in vas ubili na vaših domovih (...) Bratje, izvedite džihad, ubijajte in spopadite se z njimi," poroča Al Jazeera Balkans.

Pristnosti posnetka še niso potrdili, v Kremlju pa so v odzivu sporočili, da grožnje, ki jih skrajneži objavljajo v mediji, ne bodo vplivale na politiko boja proti terorizmu, ki jo vodijo ruske oblasti. Kot je povedal tiskovni predstavnik ruskega predsednika Dmitrij Peskov, takšna sporočila ruske oblasti skrbno preučijo, a pomena takšnih izjav tudi ne bi smeli precenjevati, poroča ruska tiskovna agencija Tass.

Ključne besede
Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.