Reporter
E-novice
Digitalna naročnina
Reporter
Naroči

Vidni član Resnice »razočaran« izstopil iz stranke, podporniki mu ploskajo


Predsednik podmladka stranke Resnica Samo Juršič zapušča stranko in pravi, da je razočaran nad razliko med tem, kar se govori in tem, kar se dejansko živi.

samo jursic resnica.jpg
Robert Balen
Samo Juršič januarja na predstavitvi programa in kandidatov Resnice.

 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

»Verjel sem programu. Verjel sem ljudem. Verjel sem besedam o drugačni politiki, poštenosti, odgovornosti in spoštovanju človeka. Verjel sem toliko, da sem tej zgodbi namenil svoj čas, svoje znanje, svoje izkušnje, svoja poznanstva in svoj ugled,« je na facebooku opisal svoj odnos do stranke.

»Nikoli nisem delal stvari na pol. Ko sem v nekaj verjel, sem vanj vložil vsega sebe,« pravi Juršič, ki pa zdaj iz stranke odhaja zelo razočaran: »Razočaran, ker sem skozi čas spoznal, da med tem, kar se govori in tem, kar se dejansko živi, včasih obstaja precej večja razlika, kot sem si bil pripravljen priznati.«

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

Ideje niso dovolj, potrebna so dejanja, potrebno je spoštovanje ljudi, poudarja Juršič. »Potrebno je spoštovanje dogovorov. Potrebna je korektnost in odgovornost. In predvsem je potrebno, da človek ostane zvest vrednotam tudi takrat, ko ni več odvisen od podpore ljudi, ki so mu pomagali priti do cilja.«

»Nikogar ne obsojam in nikomur ne želim nič slabega. A prišel sem do točke, ko v takšnem sodelovanju ne vidim več svoje prihodnosti. Zato odhajam mirne vesti. Prepričan pa sem, da bo vsak prej ali slej ocenjen po svojih dejanjih, ne po svojih besedah. In prav to bo na koncu povedalo največ,« še piše Juršič.

Stranka po poročanju portala N1 trdi, da je Juršič ni prostovoljno odšel: »Gospod Juršič ni izstopil sam, temveč smo v stranki z njim prekinili sodelovanje. Ker gre za interne zadeve in odločitve, podrobnosti javno ne bomo komentirali.«

Komentarji pod Juršičevo objavo mu v glavnem izražajo podporo, precej je tudi komentatorjev, ki pravijo, da čutijo podobno razočaranje kot on. »Marsikdo od nas, ki smo res verjeli v drugačno, pravično in po meri navadnega človeka oblikovano politiko, je razočaran in se počuti pretentanega in opeharjenega. Bravo za pravilno odločitev! Nismo dali svoj glas za to kar nam se zdaj servira in ja, pretental nas je leporečnež!« je le eden od odzivov. 

Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.