Revija Reporter
Slovenija

V ZAKULISJU: Kako je novinar Nenad Glücks iz vojašnice v Vrhniki prebegnil k teritorialcem, 1. del (VIDEO)

Igor Gošte

25. sep. 2020 8:53 Osveženo: 8:57 / 25. 9. 2020

Deli na:

Nenad Glücks velja za enega najbolj prodornih in verodostojnih slovenskih novinarjev, ki ne skriva, da ga pri novinarskem delu vodijo načela slovenske pomladi.

Matjaž Lavrič

V tokratni oddaji smo gostili Nenada Glücksa, novinarja tednika Reporter. Velja za enega najbolj prodornih in verodostojnih slovenskih novinarjev, ki ne skriva, da ga pri novinarskem delu vodijo načela slovenske pomladi.

V prvem delu oddaje je povedal, da je živel v družini, ki je bila povezana z medicino. Marsikdo bi pričakoval, da bo šel tudi sam po tej poti, a se je odločil za študij pravnika, ki ga je tudi dokončal.

Novinarsko kariero je začel na nacionalni RTV, jo nadaljeval v nekaterih drugih medijih, kasneje na Mag-u in vse od ustanovitve na tedniku Reporter. Več o svoji novinarski poti, slovenskih medijih, delu na Reporterju, slovenski politiki in pravosodju je povedal v 2. delu oddaje, ki ga bomo objavili v naslednjih dneh.

V tem delu pa boste slišali, kako je doživel in živel slovensko pomlad. Povedal je, kako je v času osamosvojitvene vojne, ki jo je dočakal na služenju vojaškega roka v Vrhniki, pobegnil iz vojašnice in se pridružil slovenskim teritorialcem.

Še pred njegovim prebegom čez ograjo so bili nekateri častniki JLA prepričani v svojo zmago in vojakom razlagali, da gre za zadnjo bitko za ohranitev Jugoslavije. Nenad se je tem besedam le nasmehnil in se odločil, da se bo sam rajši aktivno vključil v osamosvojitev Slovenije. 

Povedal je, kako mu je uspelo prebegniti, sodelovati v osamosvojitveni vojni in pojasnil tudi svoj pogled na slovensko pomlad in povedal, kaj je po njegovem od nje ostalo. Par besed je namenil tudi neizvedeni lustraciji nekdanjih visokih partijskih funkcionarjev v politiki in sodstvu. Kar nas po njegovem močno zaznamuje in bremeni še danes.

Drugi del oddaje bomo objavili v nedeljo.