TRS: Bratuškova in PS imajo zase druga merila kot za nasprotnike
7. mar. 2013 10:24 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017


"Žal Alenka Bratušek do sedaj ni zmogla jasne in nedvoumne izjave o mnenju Komisije za boj proti korupciji v zvezi z njenim zamrznjenim predsednikom. S tem nam sporoča, da spoštujejo mnenje komisije le, kadar se oglasi v zvezi z njihovimi nasprotniki, zase pa imajo druga merila," so v stranki TRS kritični do mandatarke Bratuškove in tudi do napovedane nove vladne koalicije.
Izpostavljajo novega predsednika DZ Janka Vebra, "človeka, ki je pred leti organiziral ljudi, da bi preprečili prihod Romov v njihovo občino, pri tem pa so nezakonito in nasilno omejevali delo policije." Kritični so tudi do namena koalicije za spremembo referendumske zakonodaje. "Kaj pa to pomeni, vemo: državljanom otežiti dostop do izražanja ljudske volje!" v TRS pišejo v javnem pismu.
Objavljamo pismo TRS:
Javno pismo mandatarki Alenki Bratušek
V normalnih razmerah bi z navdušenjem čestitali novi mandatarki za to, ker bi njena izvolitev pomenila konec protiljudske vladavine Janeza Janše, še posebej pa za to, ker je kot prva ženska prevzela nehvaležno vlogo predsednice vlade in s tem sporočila javnosti, da imajo tudi ženske mesto v vrhovih političnega odločanja. A tega ne moremo. Zakaj?
Najpomembnejša zahteva Stranke TRS še izpred leta in pol je spoštovanje pravne države in njenih institucij ter popolni prelom s koruptivno prakso slovenske politike. Žal Alenka Bratušek do sedaj ni zmogla jasne in nedvoumne izjave o mnenju Komisije za boj proti korupciji v zvezi z njenim zamrznjenim predsednikom. S tem nam sporoča, da spoštujejo mnenje komisije le, kadar se oglasi v zvezi z njihovimi nasprotniki, zase pa imajo druga merila.
Koalicija je za predsednika Državnega zbora izvolila človeka, ki je pred leti organiziral ljudi, da bi preprečili prihod Romov v njihovo občino, pri tem pa so nezakonito in nasilno omejevali delo policije. To potrjuje naš dvom, ali bo ta koalicija res kaj bolj nediskriminatorna kot prejšnja.
Še neznani program koalicije naj bi poskusil spremeniti politično in gospodarsko smer Slovenije. A že prva zaveza, ki jo zagovarjajo vse stranke nove koalicije nam da vedeti, da bo ostala proti ljudska kot dosedanja. Morda z nekoliko ljubeznivejšim obrazom. Koalicija se namreč zavzema za spremembo referendumske zakonodaje. Kaj pa to pomeni, vemo: državljanom otežiti dostop do izražanja ljudske volje! Od nove koalicije zahtevamo ravno nasprotno: da spremeni volilno zakonodajo tako, da bodo imele tudi civilne iniciative lažji dostop do volitev, da bodo volivci lahko s preferenčnim glasom izbirali tudi posamezne kandidate. Nerazumljiva nam je tudi sprememba stališča nekaterih strank glede slabe banke in Slovenskega državnega holdinga.
Zahtevamo tudi, da določi rok za vložitev predloga ustavnega zakona o obrnjenem dokaznem bremenu in nezastaranju kaznivih dejanj v procesu privatizacije! Namesto zmanjševanja državljanskih in delavskih pravic zahtevamo dosledno preganjanje in kaznovanje tistih, ki ne plačujejo socialni prispevkov in davkov, tistih, ki silijo samozaposlene, zaposlene ali celo ilegalne delavce v skoraj suženjski odnos, ureditev delovne zakonodaje, ki bo preprečevala diskriminacijo in končno uredila status samozaposlenih. Predvsem pa pregon vseh tistih, ki so zaradi namerno luknjičavo napisanih zakonov in s pomočjo skorumpirane politike zadnjih dveh desetletij izvedli rop slovenskih državljanov! Prav tako zahtevamo kazensko in materialno odgovornost vseh, ki so s svojo rasistično odločitvijo povzročili izbris, kot tistih, ki so s cinično distanco dvajset let preprečevali rešitev te mednarodne sramote Slovenije, ki nas bo tudi izjemno veliko stala.
Zahtevamo tudi naslednje točke:
- Natančen datum predčasnih volitev.
- Ustavitev projekta in izgradnje TEŠ6 s temeljitim pregledom pogodb ter izračunov, ravno tako pa tudi kazenski pregon zoper vse, ki so odgovorni za malomarni projekt ter so se pri njem okoristili.
- Odpravo sklepa vlade o ukinitvi SKICE, Slovenskega kulturno-informacijskega centra v Avstriji (SKICA) na Dunaju, ki je bil ustanovljen z namenom enotne promocije slovenske ustvarjalnosti v Avstriji
- Ponovni pregled Zakona o uravnoteženju javnih financ in takojšnja odprava vseh krivic, ki jih je povzročil.
- Ureditev statusa samozaposlenih na področju kulture tako, da bodo le-ti priznani kot delavci, s čemer jim bodo priznane delavske in človekove pravice ter odpravljena njihova diskriminacija.
- Načrt razvoja Slovenije, ki bo v prvi vrsti izhajal iz potreb ljudi in ne kapitala, odpiral nova delovna mesta in ne zapiral finančne luknje, ki so jih naredili pogoltni posamezniki, ki bo ščitil javno dobro in upošteval omejitve okolja.
Stranka za trajnostni razvoj Slovenije – TRS
Matjaž Hanžek, predsednik
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke