»Nima okoljevarstvenega soglasja,« je kratko in jedrnato odgovorila mag. Tanja Bolte, v. d. direktorja Direktorata za okolje, ko je poslanec NSi Aleksander Reberšek želel od nje slišati odgovor na vprašanje, »ali ima projekt izgradnje Kanala C0 pravnomočno okoljevarstveno soglasje?«
Medtem ko bo direktorat za okolje še vedno v fazi pridobivanja vse potrebne dokumentacije, kot je omenila direktorica Bolte, bo Janković lepo gradil naprej, opozarja Reberšek, ko pa bo direktoratu uspelo urediti dokumentacijo, bo tako že prepozno, saj bo Janković že vse naredil. Glede na to, da se je župan hvalil, da je mogoče videti dokumentacijo o pridobljenem gradbenem dovoljenju, Reberšak pričakuje, da bo lahko videl gradbeno dovoljenje za zemljišče, in sicer za k. o. Ježica, številka 2161.
Med poslanci na seji komisije je je s svojimi stališči in argumenti izstopala poslanka Levice Nataša Sukič, ki tudi kot svetnica MOL večkrat argumentirano opozarja na sporne poteze župana Zorana Jankovića. Zanjo je primer gradnje kanala C0 brez pravnomočnega okoljevarstvenega soglasja na odseku, ki gre čez posebno vodovarstveno območje, povsem jasen, kajti »poudarek je na posebnem vodovarstvenem območju in ne samo na vodovarstvenem območju.«
Povedala je, kako mora občina Ljubljana, če želi za to posebno vodovarstveno območje dobiti presojo vpliva na okolje, poprej odgovoriti na okoli 27 prejetih vprašanj: »Občina torej še ni pridobila presoje na okolje, pa vendar župan čez posebna vodovarstvena območja, govorim posebna, gradi dalje. In to je tisto, kar je sporno. Dokler nima vsega, ne bi smel graditi.«
Poslanka Sukić je izpostavila, da je pri vsaki gradnji izjemno pomembna presoja vpliva na okolje, saj brez nje ne moreš in ne smeš graditi: »Pa vendar župan Janković še naprej rije z bagri.« Sukićeva pričakuje, da ima občina Ljubljana za gradnjo vse potrebne dokumente, ki jih tudi hoče videti: »To ni hec. Pri tako občutljivi temi, je okoljevarstveno soglasje ključno, ki ga pa župan nima. In še enkrat povem, Ljubljana je na vodovarstvenem območju skoraj v celoti, ni pa v celoti na posebnem vodovarstvenem območju. Tukaj pa govorimo o posebnem vodovarstvenem območju. Nehajmo se sprenevedati, da je kar cela Ljubljana bazen pitne vode. Je vodovarstveno območje, ni pa posebno vodovarstveno območje.«
Na to, kako pomembno je posebno vodovarstveno območje, je v svojem ustnem poslanskem vprašanju zapisal poslanec Aleksander Reberšek. Vodonosnik na območju Ljubljanskega polja, kjer poteka trasa kanala C0 v mestni občini Ljubljani, je vir pitne vode za 330.000 prebivalcev: »Iz istega vodonosnika se napaja vodarna Kleče, ki mestnemu sistemu zagotavlja več kot polovice pitne vode. Poslansko vprašanje je Reberšek naslovil na predsednika vlade dr. Roberta Goloba, ker želi vedeti, kakšno je njegovo mnenje o gradnji kanala C0.