Čakš danes ureja svoje lokalne medije na Kozjanskem in v Obsotelju ter v podkastu Tedenski safari z Mirkom Mayerjem komentira aktualno dogajanje v politiki in družbi. V zadnjem podkastu je bilo govora o novem medijskem zakonu, ki ga spisalo ministrstvo za kulturo Aste Vrečko, Čakš pa je imel obilo pripomb na hranjenje medijev z državnim denarjem.
Socialistka ureja državni denar za največje kapitaliste v državi, se je norčeval Čakš in kritiziral prakso financiranja medijev z javnimi sredstvi, saj naj bi ti tako postali odvisni od politike: »Bolj, ko jih navežeš nanje in jim omogočiš preživetje z državnimi sredstvi, bolj si lahko prepričan, da bodo poskrbeli, da boš dobil še naslednji in še naslednji mandat.«
Čakš ima v tem sicer prav, a njegovo zgražanje nad tako prakso politike in lastnikov medijev velja vzeti z rezervo. Ko je bil še član ekipe Domovine, je to Janševa vlada »nahranila« preko razpisa za sofinanciranje programskih vsebin medijev, lepa sredstva pa je prejel tudi tedanji založnik Domovine Zavod Iskreni.
Rok Čakš se danes ukvarja predvsem z urejanjem spletnih portalov, ki delujejo pod okriljem njegovega podjetja Drugi svet: Kozjansko.info, Celje.info, Polovicka.si in Drugi svet. Za povrh trenutno na noge postavlja nov spletni medij Zanima.me, nekakšno novo inkarnacijo Domovine, pri kateri bodo sodelovali ljudje (Peter Merše, Igor Vovk), ki jih je lani nagnal novi lastnik omenjenega medija Aleš Štrancar.
Ti spletni mediji se izdatno financirajo z javnimi sredstvi, po podatkih Erarja je družba Drugi svet od leta 2009 prejel že 450.859,93 evra javnega denarja. Posebej donosno je bilo lansko leto s 69.892,82 evra.
Največji podporniki njegovega podjetja so občine Kozjanske in Obsoteljske regije: občina Šmarje pri Jelšah, Podčetrtek in Rogaška Slatina so bile zgodovinsko in tudi lansko leto zanj njegovi največji financerji, nekaj pa so mu skozi leta primaknile tudi druge občine iz regije: Kozje, Šentjur, Rogatec, Bistrica ob Sotli, Mestna občina Celje itd.
Financirajo ga tudi razne lokalne javne organizacije, denimo Javni zavod za turizem, šport in mladino Šmarje pri Jelšah, Šolski center Rogaška Slatina, Šolski center Celje, Razvojna agencija Sotla itd.. Sploh je ogromna večina javnih sredstev zanj prišla iz lokalnih virov, tako občin kot raznih zavodov.
Drugi svet je imel v letu 85.730 evrov prihodkov – tisto leto je družba prejela 42.411,83 evra javnih sredstev. V letu prej, 2022, je imel Drugi svet 101.772 evrov prihodkov, od tega 39.193,69 evra iz javnih virov, leta 2021 pa 96.174 evrov prihodkov (49.321,92 javnih sredstev). Družba ima večino časa od enega do dva zaposlenega (eden teh je seveda Čakš), povprečna mesečna plača pa je bila lani 1203,5 evra, predlani 1227,3 evra, v letu 2021 pa 1199,08 evra.