Revija Reporter
Slovenija

Razkrivamo: KPK in SDH preiskujeta, kako je lahko ljubljanski podžupan Logar za smešno nizko ceno bival v petzvezdičnem portoroškem hotelu

Igor Kršinar
1 12.307

13. sep. 2023 6:46 Osveženo: 7:07 / 13. 9. 2023

Deli na:

Samo Logar, ljubljanski podžupan, prvi mož ljubljanske Svobode in prvi nadzornik družbe Istrabenz turizem

Stanko Gruden

Nadaljujemo zgodbo o ugodnem vikend paketu za prvega moža ljubljanske Svobode in prvega nadzornika družbe Istrabenz turizem Sama Logarja, ki je za posamezno nočitev z zajtrkom v petzvezdičnem Hotelu Slovenija sredi turistične sezone plačal 80 evrov. Zadeva je bila prijavljena na KPK in SDH, kjer so potrdili postopek.

»Potrjujemo, da smo na Komisiji prijavo v tej zadevi prejeli in da v zvezi z njo vodimo predhodni postopek,« so nam odgovorili na KPK. Podobno odgovarjajo tudi v SDH: »Postopek bo voden v skladu z internimi pravili SDH. V nadaljnjo obravnavo je predan Oddelku za skladnost in integriteto. Verodostojnost podanih informacij bomo preverili in v kolikor bodo ugotovljene nepravilnosti, bomo sprejeli ustrezne ukrepe.«

Kot smo že pisali, je Samo Logar podžupan Mestne občine Ljubljana in predsednik mestnega odbora Gibanja Svoboda Ljubljana, sicer pa tudi predsednik nadzornega sveta gospodarske družbe Istrabenz turizem, pod okrilje katere spada tudi Hotel Slovenija. Prav v tem hotelu je bil Logar na počitnicah od petka, 28., do nedelje, 30. julija, letos.

Iz računa, ki smo ga pridobili, izhaja, da je za posamezno nočitev z zajtrkom sredi turistične sezone in med vikendom plačal 80 evrov na osebo, za dve nočitvi za dve osebi (v hotelu je bil s svojo hčerko) torej skupno 320 evrov. Po drugi strani smo pridobili informacijo, da je Hotel Slovenija tri vikende pozneje (od 18. do 20. avgusta) dve nočitvi za eno osebo ponujal za 655 evrov. Če preverite sedanje ponudbe, je cena posamezne nočitve še vedno precej višja od sto evrov.

Logar nam je odgovoril, da mu je ponudbo pripravil oddelek rezervacij družbe Istrabenz in da popustov ni zahteval, prav tako da je poravnal vse stroške storitve. Toda poraja se vprašanje, ali je dobil ugodnejšo ponudbo zaradi tega, ker je predsednik nadzornega sveta družbe.

Poleg tega se postavlja vprašanje, ali v navedenem primeru šlo za kršitev internega akta, po katerega lahko predsednik uprave odobri popust poslovnim partnerjem, toda predsednik nadzornega sveta ni poslovni partner, ampak mora po svoji funkciji gledati upravi »pod prste«. Prav tako bi lahko šlo za kršitev etičnega kodeksa, ker v nadzornem svetu predstavlja SDH.