»Družinsko pravo in šolski kurikulum sta resda v pristojnosti članic, vendar pa je načelo nediskriminacije temeljni del zakonodaje EU,« je dejal Logar in zavrnil madžarsko dokazovanje v Evropskem parlamentu (v nasprotni resoluciji), zakaj EU nima pristojnosti ukrepati pri zagotavljanju varnosti mladoletnih pred indoktrinacijo LGBT+ in da s tem Unija posega v madžarske notranje zadeve.
»Očitno je v Sloveniji treba razlikovati med izvršno oblastjo in diplomacijo,« Logarjevo drugačno mnenje od Janševega komentira Marko Lovec. »Bolj kot je robata izvršna oblast, bolj diplomacija nastopa v jeziku, ki si ga vsi želimo slišati, da bi lahko postopki in procesi tekli naprej. Odprto vprašanje pri tem je, na kateri strani je bolj retorika in na kateri tudi kaj izvedbe,« se sprašuje Lovec.
Nastopi predsednika vlade Janeza Janše so pogosto namenjeni sprožanju konfliktov in mobilizaciji lastnih podpornikov, pravi Marko Lovec. »Ne vem sicer, kaj se dogaja v njegovi glavi, predstavljam pa si, da je veliko besed namenjenih politizaciji. Zunanji minister se je na drugi strani znašel v vlogi, ko mora čim bolj gladko speljati predsedovanje, ne pa ga zapletati s podžiganjem sporov, ki nimajo kaj dosti opraviti s tem, čemur je predsedovanje namenjeno. Zato govori tako kot večina, v jeziku, na katerega nismo več niti pozorni. Gre za t. i. evrojezik oziroma besedišče evrobirokratov; v slogu: treba je biti progresiven, stvari nenehoma reformirati na boljše in podobno. Na jezik evropske latovščine nismo bili več niti pozorni, tokrat pa smo, ker je tako drugačno od robatosti oziroma samosvojosti predsednika vlada v nastopih.«
VEČ V TISKANI IZDAJI REPORTERJA IN TRAFIKI24