Zakaj je s 46 glasovi proti padel zakon o združevanju državnih regulatorjev?
Bo kar prek nesistemskega zakona – zakon o debirokratizaciji je »frankensteinovsko« nenavaden – uveljavljena socialna kapica, to je znesek plače nad katero se prispevki in davki ne obračunavajo?
Ali bo uspel poskus centralizacije upravljanja 8,6 milijard evrov vrednega državnega premoženja prek demografskem sklada? Opozicije napoveduje referenduma, sindikati bodo brez težav zbrali potrebnih 40.000 glasov.
Dolgo pričakovani zakon o dolgotrajni oskrbi naj bi vlada obravnavala junija. Res ne bo potrebna nova obremenitev plač oziroma namenska blagajna – tako kot je to denimo v Nemčiji?
V koaliciji menijo, da lahko znižuje davke in povečuje izdatke računajoč na to, da bo to pospešilo gospodarski zagon. Se bo to res zgodilo? Kakšne so izkušnje?
V času prejšnje vlade je državni svet kot drugi dom parlamenta izglasoval deset vetov, zakaj se je pod aktualno vlado to zgodilo samo enkrat?
Koalicija si je zastavila vrsto zahtevnih nalog, zakaj ne stori tistega, kar bi lahko že pred meseci: imenovala dva delegirana evropska tožilca iz Slovenije. Res ne želi imenovati tožilcev, ki bi jih ne mogla nadzorovati?
VEČ V TISKANI IZDAJI REPORTERJA IN TRAFIKI24