Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

Koga briga Barbariga?!

crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

Luka Dončić dobil skalp NBA moštva iz Oklahome Cityja

V Madridu sta se na prijateljski tekmi pomerili moštvi Real Madrida in Oklahome Cityja iz lige NBA. Po podaljšku so slavili Španci, delež k uspehu pa je dodal tudi bodoči slovenski reprezentant Luka Dončić. K zmagi po podaljšku s 142:137 je v 18 minutah prispeval tri točke ob metu iz igre 1:5, imel pa je še pet skokov in štiri podaje.

Real Madrid, ki je v prvem polčasu zaostajal že za 22 točk, je v nadaljevanju zaigral agresivneje v obrambi ter v zaključku rednega dela prišel do izenačenja in na koncu zmage. Ključni figuri sta bili Sergio Llull z 22 točkami in devetimi podajami ter Jaycee Carroll, ki je dosegel dve točki več. Pri Američanih je Victor Oladipo zbral 34 točk, Enes Kanter jih je prispeval 29, prvi zvezdnik Thunder Russell Westbrook pa 18.

Oklahoma City bo v Evropi odigrala še eno prijateljsko tekmo, in sicer čez dva dni proti Barceloni.

Priprave na novo sezono bo v noči na sredo začel tudi Miami Heat z Goranom Dragićem in Benom Udrihom. Najprej bo gostoval v Washingtonu, 8. oktobra se bo z Minnesoto srečal v Kansas Cityju, nato pa se bo dvakrat predstavil tudi domačim gledalcem.