Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

Poroka na prvi pogled: Kaj je razlog za Olgine ...

sekulic slovenija af Ekipa24.si

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

Prvaki! Petrol Olimpija v Stožicah do 17. naslova

Košarkarji Petrola Olimpije so v peti tekmi finala lige Nova KBM po podaljšku premagali Krko s 95:90 (32:30, 47:45, 68:66, 86:86).

* Dvorana Stožice, gledalcev 4500, sodniki: Krejić (Kranj), Vučković (Maribor), Grbić (Ljubljana).
* Petrol Olimpija: Oliver 16 (2:5), Bubnić 3, Badžim 10, Morgan 23 (3:6), D. Lorbek 15 (4:4), Hrovat 10 (3:4), McCarron 16 (10:11), Begić 2 (2:2).
* Krka: Marinelli 12 (0:2), Osolnik 9, Cinac 9 (2:2), Dimec 21 (11:19), Đapa 2, Jošilo 15 (3:5), Zagorac 17 (7:8), Kovačevič 5 (2:3).
* Prosti meti: Petrol Olimpija 24:32, Krka 25:39.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 9:26 (D. Lorbek 3, McCarron 2, Badžim 2, Hrovat, Bubnić), Krka 11:23 (Osolnik 3, Jošilo 2, Zagorac 2, Marinelli 2, Kovačevič, Cinac).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 30, Krka 30.
* Pet osebnih: Đapa (32.), Osolnik (32.), Cinac (36.), Lorbek (39.), Hrovat (40.), Dimec (45.).

Košarkarji Petrola Olimpije so sedemnajstič postali državni prvaki. V peti tekmi finala lige Nova KBM so pred približno 4500 gledalci v Stožicah po podaljšku premagali Krko s 95:90.

Ljubljančani so ubranili naslov iz lanske sezone in hkrati upravičili vlogo favorita v tem finalu. Kljub porazu sezono zadovoljni končujejo tudi Novomeščani, ki ostajajo pri sedmih naslovih in ki se z naslovom prvaka v drugi divizije lige Aba vračajo v elitno jadransko druščino.

Olimpija je šele tretjič v šestindvajsetih finalih državnih prvenstev dobila peto odločilno tekmo. Osem finalov je bilo doslej odločenih v petih tekmah, tri od teh je dobila Krka, Ljubljančani pa so v odločilnih tekmah zmagali le 2005 in 2006 proti Geoplinu Slovanu.

Letošnja finalna serija, ena najbolj napetih v zgodovini Slovenije, je upravičila pričakovanja; Novomeščani so z nepopustljivo borbenostjo dokazali, da papir prenese marsikaj, parket pa pokaže dejansko stanje v ekipah. Zato je Krka povedla z 2:1, Petrol Olimpija pa je postala šele druga ekipa v zgodovini samostojne Slovenije, ki je nadoknadila ta zaostanek.

Tudi peta tekma je navdušila košarkarske sladokusce. Ljubljančani so bolje začeli (17:10), Krka, ki je nastopila brez kaznovanega prvega organizatorja igre Domna Bratoža, je hitro odgovorila (23:25) in srečanje je bilo izenačeno vse do zadnjih trenutkov rednega dela.

Jordan Morgan je dve minuti pred koncem zadel za 86:83, Paolo Marinelli je znižal na 86:85, Marko Jošilo izenačil je izenačil na 86:86, Roko Badžim pa je zgrešil trojko za zmago.

V podaljšku se je 20-letni hrvaški organizator igre Roko Badžim oddolžil z obrestmi, saj je v petih minutah dosegel sedem od svojih desetih točk. Najprej je zadel trojko za 89:86, nato je bil natančen za 91:88, ko pa je prvi strelec tekme Jordan Morgan (23 točk, 8 skokov) zgrešil dva prosta meta slabo minuto pred koncem, je položil za končni rezultat 95:90.

Junak zadnje tekme je bil torej Roko Badžim, MVP finala je postal Davin Oliver, ki je bil na peti tekmi s 16 točkami ob Mitchellu McCarronu drugi strelec Petrola Olimpije, na drugi strani pa je z 21 točkami in 12 skoki izstopal Žiga Dimec.