Prijavljeni ste kot
28. feb. 2015
Italijanska obalna straža je včeraj vlado v Rimu pozvala, naj s spremembo statuta 11.000 njenim pripadnikom dovoli nošenje orožja. Kot opozarjajo, je namreč nevarnost napadov s strani tihotapcev z ljudmi ali teroristov vse večja.
27. feb. 2015
Policija v ameriški zvezni državi Missouri preiskuje več strelskih incidentov v mestu Tyrone, potem ko so našli trupla devetih ljudi, med njimi tudi domnevnega strelca, ki si je sodil sam, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Norveška policija je v četrtek preiskala prostore katoliške cerkve na večinsko protestantskem Norveškem. Obstaja namreč sum, da je vrh cerkve umetno napihoval število svojih članov in tako od norveške države nezakonito pridobil okoli šest milijonov evrov, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Policija je danes aretirala osem Špancev, ki so se vrnili z bojišč na vzhodu Ukrajine, kjer so se postavili na stran proruskih separatistov. Aretacijo osmih osumljencev v šestih različnih španskih regijah je potrdilo notranje ministrstvo v Madridu, neimenovani vir blizu preiskave pa je razkril, da gre za proruske skrajne levičarje.
Po več dni trajajočih prepirih glede izvajanja mirovnega načrta za vzhod Ukrajine sta se sprti strani tam vendarle lotili umika težkega orožja s frontne črte. To so danes potrdili tudi opazovalci Organizacije za varnost in sodelovanje v Evropi (Ovse), ki jim dogovor iz Minska nalaga nadzor nad izvajanjem premirja.
Hongkonžanka, ki je pretepala, stradala in zapirala svojo služkinjo iz Indonezije, je bila obsojena na šest let zapora. Njena žrtev Erwiana Sulistyaningsih je dejala, da je srečna in spoštuje sodbo, vendar meni, da kazen ni dovolj visoka.
Na prvih protivladnih protestih v Atenah, odkar je pred mesecem dni oblast prevzela levičarska stranka Siriza, so v četrtek zvečer izbruhnili nemiri. Protestniki so v policiste metali molotovke in kamne ter zažigali avtomobile, poroča BBC.
Pokojni britanski televizijski zvezdnik Jimmy Savile, po smrti katerega pred nekaj leti so na dan prišli očitki o številnih spolnih zlorabah, naj bi zlorabil 63 ljudi v bolnišnici, za katero je zbiral denar v dobrodelne namene.
Pripadniki skrajne skupine Islamska država (IS) so v Mosulu na severu Iraka s kladivi uničili številne neprecenljive antične artefakte, med drugim velike kipe iz obdobij antičnih asirskega in partskega cesarstva, stare tudi več kot 2600 let, kaže video posnetek, ki so ga včeraj objavili skrajneži.
Poslancu Srbske napredne stranke (SNS) v srbskem parlamentu, upokojenemu generalu Momirju Stojanoviću očitajo vojne zločine v času konflikta na Kosovu in ga iščejo na podlagi Interpolove tiralice. Nalog za aretacijo so izdali tožilci misije EU na Kosovu (Eulex).
Britanska evroskeptična stranka Ukip bo pred bližajočimi majskimi volitvami, v katere polaga velike upe, danes strnila vrste na pomladanskem kongresu. Od tam namerava volivcem poslati glavna sporočila svoje predvolilne kampanje, ki ji je v zadnjem času zadala nekaj udarcev in podpora stranke je zdrsnila na najnižjo raven v zadnjih mesecih.
26. feb. 2015
Mednarodna koalicija pod vodstvom ZDA je danes izvedla zračne napade na položaje skrajne Islamske države na severovzhodu Sirije, kjer so ekstremisti sprožili novo ofenzivo in v ponedeljek ugrabili več kot 200 asirskih kristjanov. Po navedbah nevladnega Sirskega observatorija za človekove pravice pa že potekajo pogajanja za njihovo izpustitev.
Eden od treh novinarjev arabske televizijske mreže Al Džazira, ki so bili v sredo aretirani zaradi uporabe brezpilotnega zrakoplova nad Parizom, bo naslednji teden stopil pred sodnika. Preostala dva sta že na prostosti, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Južnokorejsko ustavno sodišče je danes razsodilo, da prešuštvo v tej azijski državi ni več kaznivo dejanje. S tem je razveljavilo zakon iz leta 1953, po katerem je nezvestemu zakoncu grozilo do dve leti zapora, poročajo tuje tiskovne agencije.
Ruski časnik Nova Gazeta, ki velja za raziskovalni časnik, pogosto kritičen do ruskega predsednika Vladimirja Putina, je sklicujoč se na pridobljen dokument v sredo objavil, da je Kremelj videl načrt za priključitev Krimskega polotoka in vzhodne Ukrajine Rusiji še pred padcem proruskega predsednika Viktorja Janukoviča.
Največja hrvaška opozicijska stranka HDZ je imela februarja 28,7-odstotno podporo, kar je njen najboljši rezultat v zadnjih letih, je pokazala redna mesečna raziskava Crobarometar, ki jo je v sredo zvečer objavila Nova TV. Kot so poudarili, ima HDZ nedosegljivo prednost pred SDP, ki ji je februarja zaupalo 19,8 odstotka volivcev.
Zakaj bi evropski državljani plačevali za Ciprasove predvolilne obljube, evropski poslanec dr. Milan Zver (SDS/ELS) Grčijo poziva k vrnitvi dolga Evropi.
Francoska policija je aretirala tri novinarje arabske televizijske mreže Al Džazira zaradi nezakonite uporabe brezpilotnega letala v Parizu. Policija je njihovo brezpilotno letalo opazila v parku Bois de Boulogne na zahodnem obrobju francoske prestolnice.