Prijavljeni ste kot
25. jul. 2011
Navedbe iz obtožnice, ki jo je v zadevi Patria vložilo avstrijsko tožilstvo, zanikata tako prvonavedena na seznamu osumljencev Wolfgang Riedl in Walter Wolf, kot tudi še v obtožnici omenjena tedanji poslovodja podjetja Rotis Ivan Črnkovič ter brigadir Slovenske vojske Anton Krkovič.
Na Norveškem so se opoldne z minuto tišine spomnili žrtev petkovih terorističnih napadov v vladni četrti v Oslu in na otoku Utoya. V znak solidarnosti so spomin na 93 mrtvih z minuto tišine istočasno obeležili tudi v drugih skandinavskih državah, žrtev pa so se spomnili tudi v Evropski komisiji.
Julijska raziskava javnega mnenja Vox populi, ki jo za POP TV in Dnevnik opravlja agencija Ninamedia, je zabeležila nov rekordni padec zaupanja v vlado, saj jo podpira le še 12 odstotkov vprašanih. Največja vladna stranka SD pa ima najnižjo podporo v zadnjih šestih letih. Največ anketirancev bi na mestu premiera najraje videlo Danila Türka.
SDS ni prejela nobenega denarja od Patrie, piše največja opozicijska stranka na svoji spletni strani. "Niti omenjeni v avstrijski obtožnici niti kdorkoli drug ni bil s strani SDS nikoli pooblaščen za kakršnekoli dogovore v zvezi s Patrijo. SDS se tako ni nikoli niti posredno kakorkoli vpletala v izvedbo nakupa osemkolesnikov za slovensko vojsko."
Medtem ko se na Delu bojijo razkosanja med tri lastnike, Večeru grozi srbski lastnik s praznim poštnim nabiralnikom v Mariboru. Ministrstvo za kulturo je namreč maja obudilo staro tožbo za ugotovitev ničnosti prodajne pogodbe Večera Delu iz novembra 2008. Lastniško agonijo Večera tako podaljšuje nekdanja ministrica za kulturo Majda Širca.
Prepričan sem, da ima sedanji predsednik zelo veliko prednost, kljub temu pa je njegova izvolitev bolj vprašljiva kot prvič, saj je naredil nekaj povsem nedržavotvornih potez. Reporter
Gregor Golobič in njegovi v Zares so tudi po uradnem začetku visokega poletja pokazali, da so izgubili stik z realnostjo, še bolj pa s potencialnimi volivci. Kako naj si sicer razlagamo njihovo goreče insceniranje, ki kar ne poneha? Drugi politiki so pobegnili na počitnice, podobno velja tudi za ljudstvo. Le Golobič in zaresovci ne popuščajo in nenehno nabijajo vedno ene in iste lajne. Celo insceniranje svojega veleideologa Žižka so priredili na enega najbolj vročih dni v letošnjem letu. Lahko njihove vroče akcije razumemo kot veliko poletno razprodajo? Pa saj Golobičeve ne zaresovske ideje niso ugodne ne poceni, še manj pa komu pristajajo. Komu je torej vse to insceniranje namenjeno?
24. jul. 2011
KAZALO Zgodba z naslovnice Iščemo zamenjavo Slovenija si zasluži boljšega predsednika republike IME TEDNA Dorjan Marušič SLOVENIJA Zares narodno-zabavna viža Kje se skriva deklica s Koroškega? Razkosano Delo in srbski Večer? Jankovićev dvorni gradbenik PISMA IN ODGOVORI GLOBUS Najslavnejši hrvaški zapornik Panorama REPORTAŽA Neapelj ZGODOVINA Še po petsto letih skrivnostni da Vinci TEHNIKA Mojster srebrne krogljice KULTURA Zaveza slikarstvu FILM Prvi maščevalec: Stotnik Amerika ESTRADA Poligraf: Jasmin Džafić, trener za fitnes in nekdanji boksar KOLUMNE Vinko Vasle: Predsednik, ki govori z zamikom! Boštjan M. Turk: Nasilnost partijske krivice Borut Rončević: Volkovi v ovčji koži Saša Veronik: Da se duša dobro počuti Maja Sunčič: Golobič kastriral Žižka INTERVJUJA MATEJ MUNC, psiholog in družinski mediator FRANC BERČIČ BERKO, slikar
Za mnoge je sedanji predsednik dr. Danilo Türk le despot, ki se navdušuje nad predsedniškim sistemom. Kandidate bi bilo treba ustvarjati že na dan izvolitve zdajšnjega predsednika, a pri nas leto dni pred predsedniškimi volitvami še ni videti primernega izzivalca. Res ni nikogar, ki bi lahko izzval Türka?
Golobič je novo politiko zamenjal s populizmom, zastraševanjem, performansi z Žižkom, vsakodnevnim medijskim nastopaštvom, norčevanjem iz Pahorja, izdajanjem žgečkljivih podrobnosti.
Kdo je Uroš Ogrin, najljubši gradbinec Zorana Jankovića, ki stoji za projektoma Stožič in prenovljenega Kongresnega trga.
Domnevno spolno zlorabljena štiriletna deklica iz Mežice je bila najprej ugrabljena, potem skrita pred lastno mamo in sorodniki. Deklica je kaj slabo začela življenjsko pot. Njen oče trdi, da je za njeno varnost pripravljen iti tudi v zapor, materina družina na drugi strani molči.
Leta 2007 pa naj bi Patria Riedlu nakazal 3,6 mio. evrov, od tega naj bi Riedl 900.000 osebno prinesel v Slovenijo, izhaja iz avstrijske obtožnice, a zaenkrat je to domneva, ki čaka na dokaze.
Norveška je še vedno v šoku po petkovih napadih desničarskega skrajneža, ki sta po zadnjih podatkih terjala 93 smrtnih žrtev, še približno toliko ljudi je bilo ranjenih. V Oslu je bila v nedeljo spominska maša za žrtvami, policija pa preiskuje, ali je napadalec, ki naj bi napad načrtoval vsaj od leta 2009, res deloval sam, kot trdi.
Zadovoljen sem s tem, da imamo svojo državo. Če bi rekel, da sem zadovoljen z državo, kakršno imamo, pa bi sodil v krog zelo omejenega števila Slovencev. Reporter Magazin