Prijavljeni ste kot
21. avg. 2011
Vlado Boruta Pahorja podpira le še 9,9 odstotka vprašanih, da je ta pri svojem delu neuspešna, pa jih meni kar 86,7 odstotka, kaže avgustovska anketa Vox populi, ki jo za Dnevnik in POP TV opravlja agencija Ninamedia. Najbolj priljubljen politik ostaja predsednik Danilo Türk, med strankami pa še naprej raste podpora SDS, poroča POP TV.
V zadnje slovo velikemu Slovencu in očetu slovenskega evra - »Napredovali smo zaradi ljudi, kot je bil dr. Andrej Bajuk,« je o njem dejal Janez Janša. Danes se nam zdi povsem samoumevno, da smo del EU, in prepričani smo, da bi lahko katerikoli finančni minister dosegel vstop Slovenije v evro območje. Tako vztrajno zavračamo resnico, da je bilo za prihodnost Slovenije na gospodarskem področju odločilno prav ime dr. Andreja Bajuka. Bil je namreč državnik, premier, finančni minister in predvsem slovenski domoljub, ki v odločilnih trenutkih slovenske zgodovine ni deloval v lastno korist, temveč v dobro vseh nas.
Povratek k tolarjem bi bil za Slovenijo negativen scenarij, ki bi lahko privedel do hiperinflacije, menita dr. France Arhar in ekonomist Bernard Brščič.
Kapitalizem je pokvaril tudi komuniste in levičarje, ki Bernardi Jeklin niso bili pripravljeni pomagati pri reševanju potapljajoče se barke Dela Revij.
Čas je za zamenjavo vodstev levih strank. Bo rekonstrukcija levice le zamenjava Pahorja z Zoranom Jankovićem ali morda katerim drugim odrešiteljem?
Na ljubljanskih Žalah so se danes svojci, prijatelji in politiki poslovili od nekdanjega premiera, ministra in poslanca Andreja Bajuka, ki je v 68. letu starosti umrl v noči na torek. Pokopan je bil z vojaškimi častmi, pogrebu pa je poleg ožjih družinskih članov in pokojnikovih prijateljev prisostvovalo še okrog 1000 ljudi.
Čas beži. Poletje se preveša v zadnjo tretjino. Tržnice kipijo od ponudbe. Še zadnja turistična lavina v znamenju leva rojenih avgustovskih turistov se vali ob Sredozemlju k ribam in kozarcu belega. Divjih rib kmalu ne bo več, za kozarec belega se ni bati, kmalu bo namreč stekla zgodnja trgatev. Moj »levji« rojstni dan pa je tudi mimo. In na ribji recept nisem pozabil.
20. avg. 2011
Kaj počne to soboto premier Borut Pahor? Bralec, ki pravi, da je Pahorjev bližnji sosed v Trnovskih vratih, nam je poslal fotografijo njegove katrce, ki je brez potrebne dovolilnice nepravilno parkirana ob državnem zboru. Mestni redar je po telefonskem klicu Pahorju pogledal skozi prste.
Kot sem že povedal, se ne bom priključil nobeni politični stranki. Še naprej bom opravljal funkcijo župana Mestne občine Ljubljana. Saj ste objavili anketo, ki je pokazala, koga bi ljudje najraje videli na čelu vlade (po zadnji raziskavi Ninamedie Danila Türka, sledita mu Gregor Virant in Janez Janša, op.p.). Dnevnik
Leta 1972 so v naftnem terminalu v bližini lokacije plinskih terminalov eksplodirale štiri bombe. To ustvarja med ljudmi nov preplah, češ da bi bili tržaški plinski terminali lahko ponovno cilj atentatov.
»Črne te zemlje pokriva odeja, v grobu tihotnem naš bratec Andrej.« (V spomin Andreja Smoleta) Te besede je enemu najbližjih prijateljev v slovo namenil France Prešeren. Središče elegije najdemo v verzih: »Videl si Nemško, Francosko, Britansko, videl si Švice visoke gore, videl si sinje nebo italijansko, sreče ni ranjeno našlo srce.«
19. avg. 2011
Poslanci so se na današnji izredni seji seznanili z odstopom Katarine Kresal z mesta ministrice za notranje zadeve. Kresalova je prejšnji teden nepreklicno odstopila po negativnem mnenju računskega sodišča za najem prostorov za Nacionalni preiskovalni urad in ugotovitvi protikorupcijske komisije, da je bilo ravnanje pri najemu prostorov koruptivno.
Širši izbor morebitnih kandidatov za pet novih ministrov je že narejen, potekajo pa tudi pogovori s posameznimi kandidati, je v pogovoru z novinarji povedal vodja poslanske skupine SD Dušan Kumer. Ob tem je potrdil, da so med kandidati tudi nekateri poslanci SD.
V javnosti so se pojavila ugibanja in informacije, da naj bi na levici nastajala nova stranka. Ta bi na naslednjih parlamentarnih volitvah pritegnila volivce leve politične opcije, katere strankam pada podpora. Podpora največje levosredinske stranke SD se je po zadnjih anketah namreč spustila pod 10 odstotkov.
Novinar Mitja Lomovšek naj bi izsiljeval znanega ljubljanskega odvetnika Mira Senico zaradi afere Baričevič, piše današnje Delo. Zato naj bi Senica novinarja tudi kazensko ovadil. Na Lomovškovem domu v Lescah so ljubljanski kriminalisti in policisti po poročanju časnika v sredo opravili hišno preiskavo.
Delo, Dnevnik in Večer, trije splošnoinformativni slovenski dnevni časopisi, neusmiljeno drvijo proti dnu. Vse bolj spominjajo na dinozavre, ki se brezglavo borijo za svoje preživetje pred prihodom ledene dobe. Dinozavri so izumrli, bodo tudi slovenski dnevniki, in kdo bo kriv za to?
18. avg. 2011
Urška Bačovnik Janša je v mariborski porodnišnici povila fantka. Zakonca Janša sta sinu dala ime Črtomir. Tako mamica kot novorojenček, ki je težak 3440 gramov in velik 52 centimetrov, se dobro počutita, poroča spletna Demokracija.
Premier Borut Pahor naj bi predvidoma sredi septembra v DZ poslal paket petih novih ministrov in na njihovo potrditev vezal zaupnico. Vodja poslanske skupine SD Dušan Kumer je za STA potrdil, da je to tudi najbolj logična in najbolj verjetna možnost. Kot najresnejšo kandidatko za mesto predsednika DZ mediji omenjajo Darjo Lavtižar Bebler.