Prijavljeni ste kot
21. jun. 2013
Poslanska skupina SDS je danes vložila zahtevo za sklic izredne seje o stanju demokracije v Sloveniji v povezavi z izhodišči resolucij evropskih inštitucij. Poslanec SDS Branko Grims je v predstavitvi zahteve poudaril, da nekatere resolucije niso v celoti uresničene ter da nas tudi EU opozarja, da z demokracijo v Sloveniji "nekaj ni v redu".
Sodišče je »blogerja« in nekdanjega specialca Mitjo Kunstlja še tretjič kaznovalo s kaznijo 10.000 evrov. Tokrat jih mora v petnajstih dneh dati poslovnežu Dušanu Mikušu, sicer nekdanjemu šefu Voma in Fructala.
Na ljubljanski filozofski fakulteti so predstavili novo knjigo zgodovinarja Mitje Ferenca Prekopi žrtev iz prikritih grobišč (1991-2011), v kateri podrobno opisuje prekope posmrtnih ostankov iz prikritih grobišč. V Sloveniji je več kot 600 evidentiranih lokacij prikritih grobišč, a zelo malo, le pet odstotkov, prekopov posmrtnih ostankov, pravi.
Posebna natečajna komisija uradniškega sveta je generalnemu direktorju policije posredovala seznam štirih kandidatov, primernih za direktorja Nacionalnega preiskovalnega urada (NPU), so za STA pisanje nekaterih današnjih časnikov potrdili na uradniškem svetu. Na razpis se je sicer prijavilo devet kandidatov, a je eden kandidaturo naknadno umaknil.
"V klasičnem smislu, kot pod nacisti ali komunisti, ne. V bolj subtilnem smislu, da bi bil neki sodnik, ali pa celo senat sodnikov, pod določenim vplivom ali pritiskom, pa zagotovo. Zato ko govorim o aferi Patria, poudarjam, da na preizkušnji niso le obtoženi, ampak celoten slovenski pravosodni sistem," je v intervjuju za STA dejal ameriški veleposlanik Joseph Mussomeli.
Če bi bile volitve v nedeljo, bi opozicijski SDS volilo 23,4 odstotka volivcev, SD 23,3 odstotka, PS 10,3 odstotka, NSi 6,2 odstotka, SLS 6,1 odstotka, DeSUS 4,4 odstotka in Državljansko listo 3,1 odstotka, je pokazala anketa Episcentra, ki jo je objavil siol.net.
Z rebalansom proračuna Mestne občine Ljubljana bodo za športni park v Stožicah namenili še dodatnih 4,6 milijona evrov. Župan Janković pa ne ve natančno, ali bo Grep nadaljeval z deli.
Na Vrhovcih v Ljubljani je v prvi polovici letošnjega marca vzniknil nov s. p. – Pravno svetovanje Rajko Pirnat. Na istem naslovu ima zavetje že IJU consulting, ena od družb, ki jo vodi pravniški multipraktik Rajko Pirnat. Na vprašanja v zvezi s svojimi družbami ne odgovarja.
V Sloveniji se sodstvo pred javnostjo skriva, na Hrvaškem pa je javno celó premoženje sodnikov.
Na celjskem okrožnem sodišču bo danes potekal predobravnavni narok za nekdanjo direktorico družbe Betnava Dragico Marinič v zadevi Betnava, narok za nekdanjo direktorico Vegrada Hildo Tovšak, ki je v tej zadevi osumljena poslovne goljufije, pa je znova preklican zaradi njenih zdravstvenih težav - nov narok bo predvidoma 2. julija.
20. jun. 2013
Premierka Alenka Bratušek je v času pogovorov o prodaji večinskega deleža Mercatorja sklicala sestanek s predsednikoma uprav Mercatorja in Pivovarne Laško. Bratuškova pravi, da sestanek z družbama, od katerih je odvisnih več 10.000 ljudi, še ne pomeni vmešavanja v postopek prodaje. Ponovila je, da se vlada ni vpletala v prodajo.
Družba SCT je v času prisilne poravnave po pooblastilu Ivana Zidarja prek svoje podružnice v Beogradu prenesla za 8,65 milijona evrov terjatev. Posli so bili sklenjeni brez vednosti sodišča in prisilnega upravitelja, zato bo sedanji stečajni upravitelj predlagal zavrnitev zahtevkov novega upnika ter tudi obvestil NPU in podal ovadbo.
Nekdanja slovenska veleposlanica v Sarajevu Nataša Vodušek, ki je zaradi povzročitve prometne nesreče iz malomarnosti obsojena na leto dni zapora, bi danes morala začeti prestajati kazen. Vendar pa ji je sodišče izvršitev kazni zapora na njeno prošnjo odložilo za mesec dni, so pojasnili na Okrožnem sodišču v Ljubljani.
V Združenju za vrednote slovenske osamosvojitve (VSO) ugotavljajo, da se v Sloveniji intenzivno izvaja kriminalizacija osamosvojitvene vojne in s tem tudi njenih ključnih ljudi. V sklopu teh aktivnosti spada tudi izid knjige, ki opisuje tragično usodo pilota helikopterja JLA Tonija Mrlaka.
Slovenska demokratska mladina (SDM) je notranjega ministra Gregorja Viranta, nad katerim je presenečena zaradi njegovih dvojnih meril in predstavljanjem kot mesije slovenske politike, poznava k odstopu. »Če je nedolgo nazaj veselo in vsepovprek pozival k odstopom in očiščenju politike, pa je pri svojih lastnih prekrških in nemoralnih dejanjih presenetljivo tiho,« so zapisali v SDM.
V »sodbi v imenu ljudstva« Janezu Janši, Tonetu Krkoviču in Ivanu Črnkoviču v zadevi Patria je okrajna sodnica Barbara Klajnšek kar devetkrat uporabila besedo »neugotovljeno«. Zapisnik razglasitve sodbe, ki ga ekskluzivno objavljamo, ima pet strani.
Teolog Ivan Štuhec je prvostopenjsko odločitev sodišča v zadevi Patria sprejel s pričakovanjem. Zelo bi bilo nenavadno, da bi se slovensko pravosodje odločilo drugače, saj sicer ne bi tako dolgo vleklo tega procesa, je dejal v pogovoru za Demokracijo. Kot pravi, je Janez Janša edini osamosvojitveni politik, ki se ga stara politična garnitura boji
Večina slovenskih spletnih uporabnikov turistične informacije poišče na spletu. Po zadnjih podatkih raziskave Merjenje obiskanosti spletnih strani (MOSS) 88,19 odstotka slovenskih spletnih uporabnikov namreč prebira turistične informacije na spletu. Največ jih turistične informacije prebira nekajkrat letno.