Anže Kopitar zapušča Kalifornijo: na Bledu si bo zgradil nov dom
Kopitar ni bil le zvezdnik kluba Los Angeles Kings, temveč tudi ambasador Slovenije v ZDA. Zdaj se vrača v domovino, kjer načrtuje gradnjo novega doma za svojo družino.
Kopitar ni bil le zvezdnik kluba Los Angeles Kings, temveč tudi ambasador Slovenije v ZDA. Zdaj se vrača v domovino, kjer načrtuje gradnjo novega doma za svojo družino.
Slovenski hokejski as Anže Kopitar je po porazu svojih Los Angeles Kings v prvem krogu končnice severnoameriške lige NHL proti Colorado Avalanche z 1:5 končal bogato športno pot.
Slovenski hokejski as Anže Kopitar je na novinarski konferenci v Los Angelesu v družbi žene Ines ter otrok Neže in Jakoba napovedal, da bo letošnja sezona v ligi NHL njegova zadnja.
Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar in soproga Ines Kopitar sta včeraj prišla na kranjsko sodišče zaradi parcel na Bledu, ki sta jih kupila za dobrih 300 tisoč evrov, a prodajalki ne spoštujeta pogodbe.
Slovenski hokejski zvezdnik severnoameriške lige NHL Anže Kopitar je z golom, svojim prvim v novi sezoni, ter dvema podajama popeljal svojo ekipo Los Angeles Kings do visoke zmage s 6:3 nad prvaki lige 2019, St. Louis Blues. S skupno desetimi točkami - ob enem zadetku ima še devet podaj - na uvodu v sezono je Kopitar prvi igralec lige.
Nova sezona hokeja v najmočnejši ligi na svetu se začenja. Prve tekme v severnoameriški ligi NHL bodo na sporedu v noči na 3. oktober po slovenskem času, ko bodo na delu tudi aktualni prvaki iz St. Louisa, moštvo edinega Slovenca v ligi Anžeta Kopitarja Los Angeles pa bo uvod v sezono doživelo v noči na nedeljo proti Edmontonu.
Zadnje mesto na razpredelnici lige NHL ter zgolj štiri zmage v trinajstih nastopih so glavni razlog, da so lastniki hokejskega kluba Los Angeles Kings odpustili glavnega trenerja Johna Stevensa in njegovega pomočnika Dona Nachbaurja. Ekipo Anžeta Kopitarja bo zdaj vodil Kanadčan Willie Desjardins.
Vodstvo Hokejske zveze Slovenije je danes bilo s strani Matjaža Kopitarja obveščeno, da zaradi svojih obveznosti pri ekipi iz severnoameriške lige NHL Los Angeles Kings ne more prevzeti nalog glavnega trenerja slovenske moške članske hokejske reprezentance, so sporočili s HZS.
Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je dobitnik nagrade Billa Libbyja, ki ga njegovo moštvo Los Angeles Kings v sodelovanju z mediji podeljuje najboljšemu igralcu.
Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL tokrat v razprodani domači dvorani Staples Center gostili Vancouver Canucks in na koncu izgubili z 2:3.
Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL tokrat v domači dvorani Staples Center gostili podprvake tekmovanja za Stanleyjev pokal, Nashville Predators, in izgubili po podaljšku s 3:4.
Poletnega premora in priprav za hokejiste v najmočnejši ligi na svetu je konec, sredi tedna se onstran Atlantika začenja nova sezona NHL.
Slovenski hokejski zvezdnik v ligi NHL Anže Kopitar skupaj z nekdanjim kapetanom slovenske hokejske reprezentance Tomažem Razingarjem v teh dneh na Bledu vodi hokejske akademijo.
Slovenska hokejska reprezentanca bo na svetovnem prvenstvu, ki bo v Franciji od 5. do 25. maja, nastopila brez Anžeta Kopitarja.
Hokejisti Los Angeles Kings so s 34. porazom v sezoni dokončno zapravili vse teoretične možnosti za uvrstitev v končnico lige NHL.