Slovenski košarkarji brez poraza v četrtfinale: padli tudi svetovni prvaki Španci!
Košarkarji Slovenije so na olimpijskih igrah v Tokiu zabeležili še tretjo zmago in brez poraza osvojili prvo mesto v predtekmovalni skupini. Od Španije so bili boljši s 95:87 (20:24, 41:44, 68:70). Nasprotnik Slovenije v torkovem četrtfinalu bo Nemčija.