Prijavljeni ste kot
23. jan. 2024
Regionalni direktor Svetovne zdravstvene organizacije (WHO) za Evropo Hans Kluge je posvaril, da so leta 2023 v regiji zabeležili 30-krat več primerov ošpic kot leto prej. Še bolj zaskrbljujoče pa je po njegovem prepričanju število hospitalizacij in mrtvih. Ob tem je opozoril, da se lahko otroke pred to boleznijo zaščiti le s cepljenjem.
18. avg. 2022
Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) je danes opozorila, da cepljenje proti opičjim kozam ni popolna rešitev za virus in ne bo izpolnilo vseh pričakovanj, prav tako pa ni 100-odstotno učinkovito. Medtem je organizacija sporočila, da je bil zabeležen tudi prvi prenos opičjih koz s človeka na psa, pri čemer obstaja nevarnost mutacije virusa.
11. feb. 2022
Generalni direktor Svetovne zdravstvene organizacije (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus je na današnji novinarski konferenci dejal, da bi se lahko akutna faza pandemije končala že letos. Pogoj za to pa je 70-odstotna precepljenost svetovnega prebivalstva, njegove besede povzema francoska tiskovna agencija AFP.
V Afganistanu, ki ga pesti huda humanitarna kriza, se soočajo z velikim izbruhom ošpic. Samo v januarju se je z ošpicami okužilo na tisoče ljudi, umrlo je več kot 150 ljudi, je danes sporočila Svetovna zdravstvena organizacija (WHO), pri čemer je opozorila, da bi se lahko število smrtnih primerov še povečalo.
4. feb. 2022
Koktajl protiteles REGEN-COV, ki ga je priporočala Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) proti covidu-19, je po najnovejših študijah neučinkovit proti koronavirusni različici omikron, so danes sporočili iz Ženeve. Ugotovitve se nanašajo na kombinacijo zdravil casirivimab in imdevimab, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
3. feb. 2022
Evropa bi lahko po dveh letih pandemije covida-19 kmalu vstopila v "dolgo obdobje miru" zaradi visoke stopnje precepljenosti, prevladujoče blažje različice koronavirusa omikron in konca zime, je danes sporočila Svetovna zdravstvena organizacija (WHO).
21. jan. 2022
Število novih primerov okužb z novim koronavirusom v Afriki pada prvič, odkar je širjenje različice omikron doseglo vrhunec, je v četrtek sporočila Svetovna zdravstvena organizacija (WHO). 56-dnevni izbruh so opisali kot doslej najkrajšega v Afriki.
30. dec. 2021
Cunami okužb z različicama novega koronavirusa omikron in delta bo zdravstvene sisteme potisnil na rob propada, je opozorila Svetovna zdravstvena organizacija (WHO). Pri tem je ponovno pozvala države, naj pravičneje porazdelijo odmerke cepiv proti covidu-19, poročajo tuje tiskovne agencije.
8. dec. 2021
Nova različica koronavirusa omikron očitno ne povzroča hujših oblik bolezni kot prejšnje in "ni zelo verjetno", da bi popolnoma obšla zaščito, ki jo dajejo cepiva, je po poročanju francoske tiskovne agencije AFP sporočila Svetovna zdravstvena organizacija (WHO).
21. nov. 2021
Covid-19 znova postaja glavni vzrok smrti v Evropi, čeprav vemo, kaj je treba storiti v boju proti virusu, je v pogovoru za BBC dejal direktor Svetovne zdravstvene organizacije (WHO) za Evropo Hans Kluge. WHO napoveduje, da bo v regiji do marca umrlo pol milijona covidnih bolnikov, če države ne bodo hitro ukrepale.
4. nov. 2021
Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) je danes izrazila zaskrbljenost zaradi naraščanja števila okužb s covidom-19 v Evropi. Ocenjujejo, da bi lahko bolezen do februarja na celini terjala še pol milijona žrtev. "Evropa je znova epicenter pandemije," je v Koebenhavnu dejal direktor WHO za Evropo Hans Kluge.
29. okt. 2021
Regionalni urad Svetovne zdravstvene organizacije (WHO) za Evropo je v danes objavljeni izjavi kljub naraščanju števila okužb z novim koronavirusom odsvetoval vnovično zaprtje šol. "Prekinitev izobraževanja otrok bi morala biti zadnja možnost," so sporočili.
21. okt. 2021
Po oceni Svetovne zdravstvene organizacije (WHO) je v prvih 16 mesecih pandemije covida-19 zaradi te bolezni umrlo od 80.000 do 180.000 zdravstvenih delavcev. Po oceni WHO je krivec za to predvsem slaba zaščitna oprema zlasti v začetku pandemije ter pomanjkanje cepiva proti covidu-19 v revnih državah, poročajo tuje tiskovne agencije.
7. okt. 2021
Boj proti malariji je dobil v sredo pomembno spodbudo, saj je Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) odobrila prvo cepivo proti tej bolezni in ga priporočila za široko uporabo, poročajo tuje tiskovne agencije.
24. sep. 2021
Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) je priporočila zdravljenje covida-19 s koktajlom protiteles švicarskega farmacevtskega giganta Roche in ameriškega biotehnološkega podjetja Regeneron, a le pri bolnikih z večjim tveganjem za hospitalizacijo in hudo bolnih brez lastnih protiteles na covid-19.
14. avg. 2021
Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) je Kitajsko v četrtek pozvala, naj ji posreduje nadaljnje podatke o razvoju prvih primerov covida-19, saj si želi oživiti preiskavo o izvoru bolezni. Kitajska je prošnjo zavrnila in ob tem dejala, da podpira le znanstvene raziskave o izvoru virusa, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
22. jul. 2021
Peking je danes zavrnil načrt Svetovne zdravstvene organizacije (WHO) za drugo fazo preiskave o izvoru novega koronavirusa na Kitajskem, v okviru katere bi strokovnjaki pregledali tudi laboratorij v Wuhanu.
15. jul. 2021
Predsednik republike Borut Pahor, regionalni direktor Svetovne zdravstvene organizacije (WHO) za Evropo Hans Kluge in minister za zdravje Janez Poklukar so včeraj poudarili pomembnost cepljenja, predvsem zaradi ponovnega porasta okužb z novim koronavirusom. V luči tega so opozorili na hitro širjenje delta različice novega koronavirusa.