Prijavljeni ste kot
28. feb. 2025
Tržaško pristanišče bo ta konec tedna gostilo zgodovinsko jadrnico in šolsko ladjo italijanske mornarice Amerigo Vespucci. V Trst bo priplula v soboto, s čimer bo začela sredozemsko turnejo, med katero bo do 10. junija, ko v Italiji obeležujejo dan mornarice, obiskala 17 mest.
10. feb. 2025
V Evropskem parlamentu v Strasbourgu bodo drevi odprli razstavo ob italijanskem dnevu spomina na fojbe in eksodus Italijanov iz Istre, Reke in Dalmacije, ki jo pripravlja evroposlanec iz vrst skrajno desnih Bratov Italije Stefano Cavedagna. Slovenski in hrvaški poslanci iz levosredinskih skupin so že pred odprtjem izrazili nasprotovanje razstavi.
23. jan. 2025
V Centru Rog so danes odprli stalno razstavo koles Pony, saj mineva 60 let od nastanka tega majhnega zložljivega kolesa. V sodelovanju s Tehničnim muzejem Slovenija, ki je prispeval starejši model kolesa, in podjetjem Turna, ki je prispevalo njegovo sodobno verzijo, so poudarili pomen Ponyja kot stebra slovenske tehniške dediščine.
21. jan. 2025
V atriju ljubljanske mestne hiše so odprli potujočo fotografsko razstavo Reporterjevega fotografa Primoža Lavreta Nič drugačno življenje, ki je nastala v okviru projekta Vseslovenska akcija ozaveščanja o socialnem vključevanju invalidov. Otvoritve se je udeležilo precej znanih obrazov.
V atriju ljubljanske mestne hiše bo od danes do 11. februarja na ogled potujoča fotografska razstava Nič drugačno življenje. Na razstavi, ki jo je pripravil fotograf Primož Lavre, bodo razstavljene fotografije z vsakdanjo motiviko 25 avtorjev, ki so invalidi, so sporočili iz Nacionalnega sveta invalidskih organizacij Slovenije (NSIOS).
28. avg. 2024
Muzej v francoskem mestu Marseille na jugu države obiskovalce vabi, da odkrijejo odnos Evrope do naturističnega življenjskega sloga tudi tako, da se goli podajo na ogled njegovih razstavnih dvoran.
16. maj. 2024
V Platonovi dvorani Zavoda sv. Stanislava v Ljubljani bodo popoldne odprli razstavo z naslovom 3450 umorjenih: Jama pod Macesnovo gorico - slovenski Katin, je sporočil zgodovinar in avtor razstave Jože Dežman. Razstava bo na ogled do 10. maja.
14. maj. 2024
Beton je eden izmed materialov, s katerim so arhitekti v prvi polovici 20. stoletja soustvarjali moderno družbo. Zaradi razmeroma preproste izvedbe in široke dostopnosti surovin, ki jih vsebuje, so z njim gradili skoraj povsod po svetu. Beton je v arhitekturi danes splošno prisoten, pri oblikovanju pa se ne pojavlja pogosto, kar je bilo tudi izhodišče za študentski oblikovalski delavnici Doma z betonom in Beton 2.0 na katerih so študenti arhitekture iz betona ustvarjali inovativne izdelke za dom in urbano opremo.
16. apr. 2024
V Mali galeriji Banke Slovenije se odpira razstava BETON 2.0: DOM IN SVET študentk in študentov UL Fakultete za arhitekturo.
13. sep. 2023
Razstava o Borisu Pahorju je po Evropskem parlamentu v Bruslju in Državnem zboru v Ljubljani na ogled tudi v Narodnem domu v Trstu, v večjih pisarniških prostorih v pritličju, ki jih je Fundacija Narodni dom pridobila nedavno. Na večernem odprtju bo zbrane nagovoril pisateljev sin Adrijan Pahor.
7. sep. 2023
V Jakopičevem sprehajališču v Tivoliju so včeraj odprli panojsko razstavo Cvetje v jeseni. Razstava fotografij na 80 panojih je nastala v okviru obeležja vseslovenskega Tavčarjevega leta. Razdeljena je na dva dela, v prvem je predstavljeno življenje in delo vsestranskega Ivana Tavčarja ter njegov dvorec Visoko, v drugem pa Poljanska dolina.
30. maj. 2023
Ob prvi obletnici smrti Borisa Pahorja bodo drevi v Bruslju odprli razstavo, posvečeno pisatelju, prejemniku nagrade Evropskega parlamenta državljan Evrope in velikemu svetovljanu, ki se je uveljavil kot eden najpomembnejših pričevalcev fašističnega nasilja. Odprtju razstave bo sledil še pogovor s strokovnjaki in poznavalci Pahorjevega dela.
3. okt. 2022
Strokovni sodelavci Moderne galerije so na medije naslovili pismo, v katerem se javno distancirajo od razstave Momental-mente: žive slike z deli aktualnih slovenskih slikark in slikarjev po izboru kustosa Andreja Medveda. Po njihovem mnenju razstava predstavlja nesprejemljivo prakso posredovanja vedenja, predstavljanja in interpretiranja umetnosti.
14. jul. 2022
Neomejena entiteta, vesolje, je glavna tema tokratne razstave v Galeriji Bažato. Predstavljajo se nam dela kar 27 umetnikov, ki se z osnovno likovno prvino spoprijemamo na unikatne in svojevrstne načine.
9. jun. 2022
Umetnostni zgodovinar Brane Kovič je razstavo Popotovanja z deli iz zbirke družine Boljkovac v Narodnem muzeju Slovenije, katere odprtje je bilo v sredo tik pred zdajci odpovedano, za STA označil kot "kapitalen kiks" muzeja. Pojavil se je utemeljen dvom o avtentičnosti del; direktor muzeja Pavel Car je zaradi razstave odstopil z mesta direktorja.
8. jun. 2022
Na Dunaju so razstavljena izbrana likovna dela izjemne zgodovinske osebnosti, Slovenca Antona Perka (1833-1905). Bil je slikar, mornariški častnik in visoki funkcionar na habsburškem cesarskem dvoru v drugi polovici 19. stoletja.
17. maj. 2022
Letošnja že 4. razstava v Galeriji Bažato od 12. maja dalje vabi na ogled umetniških del priznanega akademskega slikarja Hermana Gvardjančiča. Pripada generaciji umetnikov, ki so se uveljavili v soočenju s sodobnimi smermi evropskega in ameriškega slikarstva.
30. apr. 2022
V renesančnem »kabinetu čudes« akademskega slikarja Rudija Španzla ni nič tako, kot je videti. S svojimi podobami nas lahko opozarja, da golo žensko telo ne pomeni vedno erotike in da tudi tihožitje lahko pripoveduje zgodbo o prijetnem večeru, razkošni pojedini z jastogom in školjkami, ki niso končale v smeteh, ampak na platnu.