Prijavljeni ste kot
19. sep. 2021
Saro Briški Cirman slovenska javnost pozna predvsem kot ekstravagantno pop pevko Raiven, toda večji del njenega življenja poteka v povsem drugih, morda celo nekoliko konservativno obarvanih okvirih. V daljšem obdobju, ko je bila odsotna s slovenske pop scene, se je tako posvečala predvsem opernemu petju, pred dnevi pa se je v velikem slogu vrnila tudi kot Raiven in z največ glasovi občinstva postala zmagovalka festivala Popevka.
12. sep. 2021
Uršula Cetinski je kulturna menedžerka našega največjega kulturnega hrama, Cankarjevega doma več kot sedem let. Če so nekateri dvomili, da se ta markantna ženska ne bo znašla v čevljih »večnega« direktorja Mitje Rotovnika (na čelu Cankarjevega doma je bil več kot trideset let), so danes neprijetno presenečeni.
»Če imajo predsednik vlade in ministri nespoštljivo komunikacijo, je iluzorno pričakovati, da bodo imeli ljudje, ki jim je namenjena ta komunikacija, spoštljiv odnos do vladnih veljakov,« pravi Tina Heferle.
8. sep. 2021
NSI se javno predstavlja kot zmerna sredinska stranka, drugačna od SDS Janeza Janše, toda njen odnos do medijev ni bistveno drugačen. Na Reporterju smo želeli opraviti intervju z vodjo poslanske skupine NSI Jožefom Horvatom, da bi se z njim pogovorili o aktualnem političnem dogajanju.
5. sep. 2021
Pevko Evo Boto je širša Slovenija spoznala leta 2012 v oddaji Misija Evrovizija, kjer je kaj hitro osvojila srca Slovencev. Še vedno je ena najbolj priljubljenih slovenskih pevk, kar je dokazala tudi z letošnjim nastopom na festivalu Melodije morja in sonca, kjer se ji je zmaga, a zgolj zaradi nenavadno nizke ocene strokovne žirije, za las izmuznila.
29. avg. 2021
Tik pred začetkom novega šolskega leta smo naredili intervju z izkušenim ravnateljem Milanom Rogljem, ki vodi OŠ Josipa Vandota v Kranjski Gori. Ob hitrem širjenju okužb s koronavirusom ravnatelj oblasti kljub temu poziva: šole naj ostanejo odprte. V intervjuju je razložil, zakaj.
24. avg. 2021
Vse več stvari se ureja preko interneta. Nekateri še vrat stanovanja ali omarice s porcelanom ne odprejo brez aplikacije na mobilniku. Poslovanja sploh ni treba omenjati. Na spletu je mogoče najti in dobiti vse. Tudi tisto, kar želi uporabnik ohraniti zase in da ostane tako, je treba primerno zaščititi. Slovenci nismo primerno zaščiteni in temu do zdaj nismo posvečali potrebne pozornosti, čeprav število kibernetskih napadov vsako leto raste. Čas je, da se zbudimo in se priključimo Evropi ne samo na področju digitalizacije, ampak tudi digitalne varnosti. Tilen Gorenšek, diplomirani obramboslovec, za svojo obrambo ne uporablja puške, ampak računalnik. Strokovnjak podjetja IPM Smart Community meni, da se moramo za zadostno kibernetsko varnost oborožiti vsi.
22. avg. 2021
»Potek dogodkov bi bil drugačen, če bi se levo liberalne stranke združile,« je prepričana poslanka SMC Monika Gregorčič. Takrat je bila SMC močno zainteresirana za povezovanje na liberalni osnovi, vendar si je Marjan Šarec premislil in iz podobne politične preračunljivosti pol leta pozneje odstopil.
16. avg. 2021
Pred vami je še drugi del intervjuja z nekdanjim predsednikom vlade in nekdanjim zunanjim ministrom dr. Mirom Cerarjem. V tem delu je več govoril o politiki. »Politika me nikoli ni tako privlačila, da bi v resnici vanjo vstopil. Že v času prejšnje države Jugoslavije so me spraševali, če bi stopil v takratno zvezo komunistov, pa me je ta misel odbijala, ker sem opažal, da je velik razkorak med tistim, kar se govori in kaj dela,« nam pove.
15. avg. 2021
Če imate za več elektronskih naslovov, različne aplikacije in podobno, isto geslo, s katerim imate po vašem mnenju vse našteto imenitno zaščiteno, se motite. Tilen Gorenšek, strokovnjak kibernetske varnosti v intervjuju razkriva, da smo uporabniki najšibkejši člen v kibernetski varnosti.
Evropa si je glede zelene energije postavila cilje, ki jih še ne zna doseči, opozarja direktor družbe Eles Aleksander Mervar.
14. avg. 2021
O svojih starših, o svoji družini je marsikaj zanimivega povedal in razkril tudi dr. Miro Cerar mlajši. Z njim smo intervju posneli v Šentjurju, v Ipavčevi sobi prekrasnega protokolarnega in muzejskega objekta.
8. avg. 2021
Matej Koren ima kot grafični oblikovalec za sabo zanimivo ustvarjalno pot. Čeprav si je znanje in izkušnje nabiral v tujini in s svojim portfoliom prepričal celo slovitega Stefana Sagmeistra, da ga je sprejel v svoj newyorški studio, ga je srce vedno vleklo nazaj v Slovenijo.
»Že na začetku so bili očitki, češ da bo Center za zaščito žvižgačev spet neka proračunska pijavka, zato sem sklenil, da ne bom iz tega centra vzel niti centa pomoči,« pravi Ivan Gale v intervjuju za Reporter.
1. avg. 2021
Začenja se gradnja odseka tretje razvojne osi pri Slovenj Gradcu, po napovedih Darsa se bo jeseni začela tudi gradnja južnega dela okoli Novega mesta. Mag. Gregor Ficko, direktor Zbornice gradbeništva in industrije gradbenega materiala ter ambasador tretje razvojne osi, velja za dobrega poznavalca tega zelo zahtevnega projekta povezave Bele Krajine, Zasavja in Šaleške doline s Koroško.
25. jul. 2021
Sagadin, najuspešnejši košarkarski slovenski trener, ki je zaznamoval tako klubsko kot reprezentančno košarko, je pred začetkom košarkarskega turnirja na olimpijskih igrah ocenil možnosti Slovenije v Tokiu.
Damir Črnčec nam je kot poznavalec delovanja obveščevalnih služb razložil ozadje afere Pegasus in kako lahko sledijo slovenskim državljanom.
20. jul. 2021
Britanski premier Boris Johnson se je lani jeseni, ko so začele okužbe z novim koronavirusom na Otoku hitro naraščati, močno upiral zaprtju javnega življenja, saj je ocenjeval, da zaradi covida-19 načeloma umirajo le ljudje, starejši od 80 let. To in še marsikaj drugega je medijem razkril Dominic Cummings, nekdanji Johnsonov svetovalec.