Reporter
Reporter
Naroči

V Siriji ubili vodjo uporniške Vojske islama


V letalskih napadih blizu sirske prestolnice Damask so včeraj ubili Zahrana Aluša, vodjo ene najmočnejših uporniških skupin v Siriji, Džajš al Islam (Vojska islama). Skupina je najbolj dejavna v okolici Damaska in se bori ob boku sirski veji Al Kaide, Fronti al Nusra, so po poročanju tujih tiskovnih agencij potrdili viri v opoziciji.

Reuters

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

V napadu na srečanje vodstva skupine je bilo ubitih še več njenih vodij, poroča britanski BBC. Ni sicer še jasno, ali so napad izvedla sirska vladna ali ruska letala, poroča nemška tiskovna agencija dpa, ki navaja, da je bilo ob Alušu ubitih še pet njegovih pomočnikov.

Skupina deluje predvsem na podeželju vzhodno od Damaska, nedavno pa je sodelovala na vrhu sirske opozicije v Rijadu, na katerem so oblikovali okvir za pogajanja s sirsko vlado.

Po poročanju savdske televizije Al Arabija je kraj srečanja vodstva Vojske islama zadelo deset raket.

Ključne besede
Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.