Reporter
E-novice
Digitalna naročnina
Reporter
Naroči

V Bruneju s četrtkom uvajajo šeriatsko pravo


Brunejski sultan Hasanal Bolkija je sporočil, da bodo v Bruneju s četrtkom uvedli šeriatsko pravo. Kazni po šeriatskem pravu bodo začeli uvajati postopoma, na koncu pa bodo obsegale tudi udarce s palico, pohabljanje in kamenjanje do smrti, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

2014-04-30T000333Z_1341059770_GM1EA4U0M4L01_RTRMADP_3_BRUNEI-SHARIA.JPG
Reuters

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Muslimanska večina v državi uvedbo šeriatskega prava previdno podpira, nemuslimansko prebivalstvo pa je zaskrbljeno. Nekaj je bilo tudi kritik v medijih, a jih je sultan kmalu utišal. Kritični so tudi predstavniki ZN za človekove pravice.

"Teorija pravi, da je Alahovo pravo kruto in nepravično, a je Alah sam poudaril, da je pravično," se je na kritike odzval sultan. Uvedba šeriatskega prava je bila sprva predvidena za 22. april, a so jo nato oblasti brez pojasnil preložile na 1. maj, še poroča AFP.

Ključne besede
Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.