Preiskovalni odbor se je po lastnih navedbah odzval na pozive na družbenih omrežjih k protestom proti odločitvi ruskega predsednika Vladimirja Putina za napad na Ukrajino, poroča francoska tiskovna agencija AFP. "Zavedati se je treba negativnih pravnih posledic teh dejanj v obliki kazenskega pregona in kazenske odgovornosti," so zapisali v sporočilu.
Rusko notranje ministrstvo je sporočilo, da bodo sprejeli vse potrebne ukrepe za zagotovitev javnega reda. V Rusiji veljajo strogi zakoni o protestih, tako da se demonstracije pogosto končajo z množičnimi aretacijami.
Aktivisti za državljanske pravice že poročajo, da je bilo v Rusiji danes med protesti proti invaziji na sosednjo Ukrajino pridržanih več kot 160 ljudi, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Portal za državljanske pravice Owd-Info je do zdaj naštel 167 aretacij v več kot 20 ruskih mestih. Organizacija je na družbenem omrežju Telegram objavila fotografije ljudi, ki sami ali v manjših skupinah držijo plakate z izrazi solidarnosti z Ukrajino. V poročilu je navedeno, da so policisti protestnike med aretacijami tudi pretepli.
Zaprti ruski opozicijski voditelj Aleksej Navalni je danes v govoru na sojenju, ki se ga udeležuje za rešetkami, izrazil nasprotovanje napadu. "Sem proti tej vojni," je dejal v videoposnetku, ki ga je objavila neodvisna ruska tiskovna agencija Dožd. Dodal je, da je bila vojna sprožena, da bi Rusija svojim državljanom prikrila krajo in preusmerila njihovo pozornost od težav v državi.