Reporter
E-novice
Digitalna naročnina
Reporter
Naroči

Medvedjev: Bankrot Rusije je "skrivni namen mazohistov iz Bruslja"


Nekdanji ruski predsednik Dmitrij Medvedjev je Evropo posvaril, da se bo v primeru plačilne nesposobnosti Rusije tudi sama znašla v velikih gospodarskih težavah. "Ruska insolventnost bi lahko postala insolventnost Evrope," je na Telegramu zapisal namestnik vodje ruskega varnostnega sveta.

Dmitrij Medvedjev
Reuters
Dmitrij Medvedjev

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Obenem je Medvedjev po poročanju ruske tiskovne agencije Tass predsednico Evropske komisije Ursulo von der Leyen obtožil, da želi povzročiti bankrot njegove države. To je "skrivni namen mazohistov iz Bruslja", je opozoril Medvedjev, sicer namestnik predsednika ruskega varnostnega sveta.

Medvedjev je Evropejce tudi opozoril na nadaljnje posledice sankcij, ki jih je EU uvedla proti Rusiji zaradi agresije proti Ukrajini. Kot primera je navedel hiperinflacijo, za katero potem "ne moremo več kriviti slabih Rusov", in pomanjkanje osnovnih dobrin, poroča Tass. Veliko število beguncev iz Ukrajine pa bi po njegovem lahko povzročilo tudi "val nasilnih zločinov".



Medvedjev je bil predsednik Rusije od leta 2008 do leta 2012, med dvema mandatoma Vladimirja Putina.

Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.