Italijanska policija aretirala 43 domnevnih mafijcev
27. sep. 2012 11:09 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017


Italijanska policija je v večji akciji zoper mrežo preprodajalcev mamil kalabrijske mafije 'Ndrangheta po vsej državi danes aretirala 43 domnevnih mafijcev ter zasegla nepremičnine in gotovino v vrednosti 50 milijonov evrov, je danes sporočila italijanska policija.
'Ndrangheta je bila v preteklih letih aktivna predvsem v Kalabriji na jugu Apeninskega polotoka, v zadnjih letih pa so postali dejavni tudi na severu države. V začetku meseca je italijanska policija tako izdala zaporne naloge za 37 domnevnih mafijcev z območja Milana.
Policija je tudi danes aretacije poleg v Kalabriji izvedla tudi v Lombardiji, Toskani in območjih okoli Rima in Neaplja, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
'Ndrangheta sicer trenutno velja za najmočnejšo izmed italijanskih mafijskih združb. Poleg 'Ndranghete so v Italiji prisotne še Camorra v Neaplju, Cosa Nostra na Siciliji in manjša Sacra Corona Unita v Apuliji.