EU je minuli mesec ohranila omenjeni embargo, a ga prilagodila tako, da omogoča "tehnično" pomoč sirski opoziciji, ki pa ne sme biti "ofenzivna", torej ne sme vključevati bojnih sredstev. Velika Britanija se je sicer zavzemala za delno ukinitev embarga na orožje sirski opoziciji.
Na parlamentarnem odboru je Cameron včeraj na vprašanje, ali bo London dal veto na embargo na dobavo orožja sirski opoziciji, ko bo o podaljšanju embarga unija znova odločala čez tri mesece, odgovoril, da bi "rad nadaljeval s pristopom EU".
"Upam, da lahko prepričamo evropske partnerje, ko in če bo potrebno priskrbeti orožje, da se bodo strinjali z nami. Če pa jih ne bomo mogli prepričati, potem je možno, da bomo morali stvari narediti po svoje," je dejal. "Še vedno smo neodvisna država, lahko imamo neodvisno zunanjo politiko," je še pristavil, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Poudaril pa je, da odločitve še niso sprejeli in da upa, da bodo lahko ostali v okviru politike EU.
Prejšnji teden je sicer britanski zunanji minister William Hague napovedal, da bo Velika Britanija opozicijskim silam v Siriji zagotovila oklepna vozila in zaščitne jopiče. Poslali jim bodo za 13 milijonov funtov "neubojne" opreme in sanitetnega materiala, je napovedal.
Britanski zunanji minister je dejal, da Velika Britanija ne more več gledati stran in da Sirci nujno rabijo pomoč. Opozoril je, da vlada predsednika Bašarja al Asada grobo krši človekove pravice.