Delavci v vseh 4500 tekstilnih tovarnah v državi so sicer minuli konec tedna dobili dva prosta dneva. Uprave podjetij so jih na ta način poskušale pomiriti po sredini katastrofi.
Toda kljub temu so delavci v industrijski coni Ašulija na obrobju Dake danes odšli z delovnih mest in se odpravili na protestni pohod.
Po navedbah policije se je protestnega shoda udeležilo več kot 15.000 delavcev, lokalni mediji pa poročajo, da so pri tem požgali več avtomobilov, med drugim tudi reševalno vozilo. Policija je odgovorila z gumijastimi naboji in solzivcem, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Delavci so v torek zvečer, dan pred nesrečo, opazili razpoke na osemnadstropni zgradbi, a so jim ukazali, naj se vrnejo na delo, ko so pristojni ugotovili, da ni nevarnosti.
Nesreča je znova osvetlila nizke varnostne standarde in slabe delovne pogoje v tekstilni industriji v Bangladešu, ki je drugi največji izvoznik tekstilnih izdelkov na svetu.
Bangladeški delavci zahtevajo linč lastnika porušene zgradbe
29. apr. 2013 10:14 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017
V Bangladešu je danes več tisoč delavcev v tekstilnih tovarnah zahtevalo smrtno kazen za lastnika zgradbe v Daki, ki se je minuli teden zrušila, pri čemer je umrlo najmanj 381 ljudi, večinoma tekstilnih delavcev.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke