Kršinarja se je na družbenih omrežjih lotila vojska predvsem anonimnih Janševih vojščakov, potuho pa so jim dajali tudi nekateri bolj znani pripadniki Janševega kroga. Nekdanji šef Ukoma Uroš Urbanija je denimo s »Tole je pa res žalostno,« pritegnil tviterašu, ki je siknil: »To, da na predstavitev Kršinarjeve knjige:"Komu je bil napoti Ivan Kramberger" pride Milan Kučan je višek cinizma!«
Kučan je šel v nos tudi nekdanjemu poslancu SDS Janezu Mežanu. »Mogoče bi pa Kršinar le vprašal Kučana, komu je bil na poti Kramberger, verjetno bi on le vedel, saj mu je napisal spremno besedo in bil tudi na predstavitvi,« je tvitnil.
Še en nekdanji poslanec SDS Milenko Ziherl se je prav tako lotil Kršinarja. »In po novem je torej Kršinar državni uslužbenec ( prej invalid )?« je tvitnil.
Večina komentatorjev Kučanu pripisuje vsaj poznavanje ozadja Krambergerjevega umora, če ne celo odgovornost zanj. Kršinarju očitajo, da Kučanu (ki je tudi prispeval spremno besedo za knjigo) pomaga prati odgovornost za atentat.
Milan Kučan je sicer, tako kot Marko Demšar in Lojze Peterle, v knjigi prispeval spremno besedo kot politični sopotnik in tekmec Ivana Krambergerja, iz tega razloga so se vsi trije tudi udeležili predstavitve Kršinarjeve knjige.
Kot je znano, je Kramberger po volitvah svoje tekmece, Kučana, Demšarja in Jožeta Pučnika, povabil na kosilu v svojo gostilno, pri njemu doma je bil na obisku tudi Peterle, ki je bil po volitvah 1990 predsednik prve slovenske demokratično izvoljene vlade.
Igor Kršinar je, odkar ga je na piko vzel sam prvak SDS Janez Janša, trn v peti Janše in njegovih najzvestejših, ki izkoristijo vsako priložnost, da ga blatijo in o njem širijo laži. Sodelovanje Milana Kučana pri knjigi in na tiskovni konferenci je za vojsko Janševih spletnih trolov, naj gre za neznane ljudi ali posameznike, ki so nekoč še uživali nek ugled in prepoznavnost v družbi, kot rdeča cunja za bika.