Kam bo šla vladna barka – kaj če Golobu poči film, sprašujeta sogovornika. Zelo verjetno Golob ne namerava odstopiti, če bi odšel, obstaja nevarnost razpada poslanske skupine, ugotavljata. Kršinar sicer pravi, da je Golob nepredvidljiv, a ljudje, ki ga poznajo, pravijo, da je dovolj trmast, da bo vztrajal do konca.
Ob dogajanju v koaliciji Šurla meni: Janši tlakujejo pot, da še četrtič pride na oblast.
In kaj bi prinesla vrnitev Janše. Nič novega, je prepričan Šurla. Izpostavi, da je bil že trikrat na oblasti, trikrat je imel priložnost izpeljati večje reforme, pa jih ni. Zakaj bi bilo v četrto drugače, pravi Šurla.
»Janša že leta gradi na antikomunizmu in na odpravi krivic žrtvam komunizma, a ko pride na oblast, sam tega ne stori. Ker mu to ne ustreza, saj je to njegovo orodje za volitve,« izpostavi Kršinar.
Šurla še opozori, da se Janša vsakič, ko je na oblasti, poveže z vzporednimi omrežji in dogajajo se korupcijski škandali. »Plenilci javnega denarja v času Janševih vlad še naprej molzejo državo.« Vlade se menjajo, plenilci ostajajo isti, sklene Kršinar.
Govora je tudi o prihajajočem kongresu SD, na katerem iščejo novo vodstvo, ki bi stranko lahko potegnilo iz brezna, v katerega je padla zaradi afere Litijska. Kdo sploh lahko reši stranko in kakšna bo usoda poražencev.
Nekaj besed povesta tudi o prihajajočih evropskih volitvah, za katere stranke pospešeno pripravljajo liste. Ankete napovedujejo zmago SDS in boj za preostale poslanske stolčke v Bruslju – kdo lahko realno račun na eno najboljših služb, ki so na voljo slovenskim politikom.