Vida Petrovčič v žep pospravila 30.000 evrov, Miša Molk se je odpravnini odpovedala
11. dec. 2024 15:34 Osveženo: 15:45 / 12. 12. 2024


Vida Petrovčič je z veseljem pograbila odpravnino RTVS, Miša Molk jo je zavrnila.
Nekdanja novinarka TV Slovenija Vida Petrovčič je bila ena tistih privilegirancev na RTV Slovenija, ki jih je že bivša uprava pod vodstvom Zvezdana Martiča ob »upokojitvi« nagradila z odpravnino v višini desetih plač – 30.000 evrov bruto.
Že 67-letna Petrovčičeva je sicer izpolnjevala pogoje za upokojitev, a ni šla v pokoj, temveč jo je uprava razglasila za tehnološki presežek in jo nato obdarila s trikrat višjo odpravnino, kot bi jo dobila v primeru odhoda v pokoj.
Na spornost takega početja uprave je marca letos opozoril nekdanji generalni direktor RTVS Igor Kadunc, ki je vse skupaj označil za »evidentno zapravljanje javnega denarja«, s katerimi bi se po njegovem mnenju morala ukvarjati policija.
Celotna vsebina je na voljo le naročnikom.
Preberite celoten članek
Sklenite naročnino na Reporterjeve digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
Postanite naročnik
- Spletna stran brez oglasov
- Ekskluzivne zgodbe, razkrita ozadja in poglobljeni intervjuji
- Izbrani članki iz tiskane izdaje Reporterja že v nedeljo ob 20. uri
- Dostop do digitalnega arhiva Reporterjevih člankov
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke