O povezavah Domovine oziroma njenega izdajatelja, Zavoda Iskreni, s stranko NSI smo že pisali. Prikrita predvolilna propaganda: kako Toninova NSI po poštnih nabiralnikih smeti z brezplačno Domovino | Revija Reporter
Prav tako je z omenjeno stranko povezan tudi Tino Mamić, ki kot urednik njenega neuradnega glasila brani oblastnike pred »malopridnimi« mediji, katerim je na začetku svojega mandata vojno napovedal premier Janez Janša.
Tino Mamić je bil vseskozi dvoživka: kot novinar je bil vseskozi tudi politik in tega niti ni nikoli skrival. V času prve Janševe vlade je bil nekaj časa odgovorni urednik Primorskih novic. Leta 2005 ga je državni zbor izvolil za člana programskega sveta RTV Slovenija, in sicer na predlog stranke NSI, katere poslanec je bil takrat njegov oče Ivan Mamić.
V času prve Janševe vlade je bil (leta 2007) imenovan tudi za člana sveta Muzeja novejše zgodovine, naslednje leto je kandidiral za direktorja Notranjskega muzeja, a mu ta veliki met vendarle ni uspel. Na lokalnih volitvah leta 2014 je kandidiral za župana Ajdovščine in zbral 12,69 odstotka glasov. V drugi krog sta se uvrstila sedanji in nekdanji župan Tadej Beočanin (SD) in Marjan Poljšak (NSD). Kandidatka NSI Nadja Ušaj Pregeljc se je uvrstila tik za Mamićem, ki je pred tem neuspešno prepričeval NSI, da bi na županskih volitvah podprla njega. Zaradi tega se je povezal z listo Čaven, ki pa s 4,74 odstotka ni dobila nobenega svetnika.
Nato je Mamić spet neuspešno skočil v politiko še leta 2018, kjer je na zadnjih državnozborskih volitvah nastopil na Listi novinarja Bojana Požarja, kjer je v okrajih Ajdovščina in Ilirska Bistrica skupno dosegel 238 glasov oziroma 1,37 odstotka. Uspešnejši je bil v Ajdovščini, kjer je prejel 191 glasov (1,65 odstotka), medtem ko je v Ilirski Bistrici prejel 47 glasov (0,81 odstotka). Lista novinarja Bojana Požarja pa je na državni ravni prejela 0,88 odstotka glasov.
Vseskozi je tudi nastopal v oddajah, ki jih vodi Bojan Požar, v katerih večinoma gostijo privržence aktualne Janševe vlade. Zadnja leta ureja tudi portal Vipavska info, katerega izdajateljica je njegova žena Mojca Strmšek Mamić kot samostojna podjetnica, deset mesecev pa je tudi urednik že omenjene revije Domovina. Še vedno je član Združenja novinarjev in publicistov, ki ga je vodil od leta 2013 do 2018.
Kot dvoživka novinar-politik zadnji bere levite drugim novinarjem, zlasti pa piscu teh vrstic, v skladu z znanim Jezusovim rekom (verjamem, da ga zelo dobro pozna): »Kdor od vas je brez greha, naj prvi vrže kamen.« Sam nikoli nisem bil član nobene politične stranke niti njihov kandidat za katere koli položaje. Kot novinar, ki spremlja politiko, pa sem v svojih komentarjih delil stališča z različnimi strankami.
Seveda sem se kdaj v življenju tudi zmotil in naredil kakšno napako. Denimo, ko sem podprl Tina Mamića za predsednika združenja, ki sem ga pred tem sam vodil. V času funkcije se je ukvarjal s politiko, kandidiral za župana, nato pa tik pred kandidaturo na državnozborskih volitvah združenje prepustil usodi, da je zdaj postalo eden od satelitov vladajoče SDS. Ker združenje ni hotelo podpreti novinarjev Reporterja zaradi pritiskov prvaka SDS Janeza Janše, smo ga zapustili.
Eden od vzrokov za stalne napade prvaka SDS na Reporter je bil tudi članek o intervjuju nekdanjega poslanca NSI Ivana Mamića (Tinovega očeta) za ETV, v katerem je razkril, da je hotel Janša njihovega takratnega, žal že pokojnega predsednika Andreja Bajuka, zamenjati. »Potem je dobil evropsko priznanje za najboljšega finančnega ministra, nato pa se ga Janša ni upal zamenjati. To mi je Bajuk sam pravil,« je v intervjuju povedal Ivan Mamić.
Ob tem je še dodal, da sta se Janša in Bajuk vseskozi kregala ter da odnosi med njima niso bili tako idilični, kot to javno predstavlja premier Janša. Zaradi tega intervjuja se je moral pozneje posloviti dolgoletni urednik Igor Gošte, saj je lastnik te televizije vidni član SDS Janez Vidmar, njegov sin Boštjan Vidmar pa je nato nasledil Gošteta na uredniškem položaju. Čeprav je bil tudi Gošte član Združenja novinarjev in publicistov, se to v njegovo zaščito ni oglasilo. Molčal pa je tudi Tino Mamić, čeprav je prav njegov oče s svojimi izjavami nehote povzročil obračun nad novinarjem, ki ga je intervjuval.